Intermediate — перший рівень англійської, який відкриває шляхи в нове цікаве спілкування з людьми інших країн, в подорожі наповнені незабутніми враженнями, для кар’єристів — у можливість отримати роботу своєї мрії, а для майбутніх студентів — навчатися в бажаному університеті й отримати якісне навчання.

Як підтвердити рівень англійської В1?

Рівень В1 або Intermediate — це середній рівень англійської мови, завдяки якому ви можете розуміти розмовну мову на слух та вмієте говорити. Знаєте не дуже складну граматику та лексику, з правилами за складністю вище у вас можуть виникати проблеми.

Щоб підтвердити свій рівень достатньо пройти спеціалізовані тести. Такий варіант підійде, якщо ви перевіряєте себе для того, щоб рухатися вище по драбині знань. Але, у випадку, якщо вам потрібне офіційне підтвердження, то тоді потрібно пройти екзамен Cambridge English B1 Preliminary (РЕТ). Він дає змогу влаштуватися на високооплачувану роботу або підтверджує рівень, щоб продовжити готуватися до складніших міжнародних іспитів, а саме: FCE, IELTS, TOEFL.

Що потрібно знати на рівні Intermediate?

Рівень В1 включає в себе:

  • словниковий запас близько 3000 слів;
  • розуміння висловлювань на побутові теми;
  • можливість спілкуватися з людьми англійською під час подорожей на знайомі вам теми;
  • вміння розповісти про свої мрії, бажання й цілі. Поділитися зі співрозмовником своєю думкою та коротко обгрунтувати її;
  • читати адаптовані книги на оригіналі та дивитися фільми без субтитрів. На цьому етапі ще не всі слова знайомі але суть зрозуміла;
  • вміння писати неформальні листи та прості формальні;
  • вистачає знань для написання коротких історій та есе.

Поради тим, хто прагне досягнути рівня В1

Вчіться розуміти мову на слух

Почніть дивитися новини, фільми та серіали англійською. Не вмикайте субтитри, тому що за наявності їх ваш мозок не захоче сприймати мову на слух та перекладати. Нехай ви не розумітимете абсолютно все, для початку перемогою буде сприйняття сенсу того, що відбувалося на екрані.

Теми, які вас цікавлять, дивіться на Youtube англійською. Якщо вам подобаються відеоогляди на книги або вчитеся готувати різноманітні коктейлі, то знайдіть блогерів-носіїв мови, які спеціалізуються на цьому. Такий процес подарує вам задоволення від занурення в улюблену тематику та удосконалить знання англійської.

Читайте різноманітну літературу англійською

Буде зовсім не зайвим, для початку, перевести свої гаджети на англійську мову, це дасть можливість психіці звикнути до нової мови та легше сприймати інформацію в майбутньому.

Читайте книги адаптовані під рівень В1, вам не обов’язково розуміти всі абсолютно слова, достатньо буде розуміти суть. Якщо в тексті зустрічатиметься незнайоме слово декілька разів, то його варто виписати, в словнику ознайомитися з його значенням, яку роль в реченні виконує, до якого типу мовлення відноситься (формального чи розмовного), а також які має синоніми та антоніми. Всі ці дії допоможуть вам збагатитися культурно, завдяки знайомству з творами різних авторів та поповнити свій словниковий запас кількома десятками нових слів.

Вдосконалюйте письмо

Щоб засвоїти цю навичку акцентуйте увагу на граматиці та активному наповненні словникового запасу — це один з ключових етапів грамотної письмової мови.

Домовтеся з друзями спілкуватися в месенджерах лише англійською. Якщо немає такої можливості, то ваші колеги по цеху в школі англійською вам в цьому радо допоможуть. Як варіант, познайомтеся з іноземцем, який теж вивчає англійську в якості другої мови. В останньому випадку у вас не буде можливості перейти на українську чи російську, тому що вас не зрозуміють.

Практикуйтеся в написанні ділових і неофіційних листів, вчіться відрізняти слова, які належать до формального мовлення і які потрібні для щоденного вжитку.

Багато розмовляйте

На початковому рівні вивчення одна з перших порад лунає так: “Якщо немає з ким поговорити англійською, то станьте самі собі співрозмовником або ж долучайте Siri.” На рівні Intermediate цього вже буде замало. Вам потрібно спілкуватися з живими людьми. Це може бути як розмова в живому форматі, так і по відеозв’язку чи за допомогою голосових повідомлень, або ж відвідуйте розмовні класи.

Багато цікавих матеріалів з англійської мови https://grade.ua/blog/ у блозі центру міжнародних іспитів Grade.

Як багато часу потрібно для засвоєння рівня В1?

Якщо звернутися до статистики, то для засвоєння рівня Intermediate вам потрібно близько 200 академічних годин — це один рік систематичного навчання. Але не варто забувати, що у кожного свій темп, комусь потрібно часу менше, а комусь більше. Тому важливо працювати в тому темпі, який комфортний для вас.

*На правах реклами