Знову півночі дивилися в стелю і згадували ганебні моменти п’ятирічної давності? Нічого, ми знаємо, як вам допомогти.

1. Поїжте

Тут потрібна золота середина: не можна щільно їсти перед сном, але і лягати голодним теж не варто. Деякі продукти містять природні релаксанти і речовини, що допомагають виробленню гормона сну: це банан, молоко, мигдаль, вівсянка. Ними краще і перекусити за годину-дві до відбою. А ось білок, кофеїн, гостре, жирне і солодке будуть тільки заважати – краще залиште їх до ранку.

2. Провітріть кімнату

Кімната

Для того щоб людина могла заснути, температура ъъ тіла повинна трохи знизитися. Тому в прохолодних приміщеннях ми засипаємо швидше і спимо міцніше. Забудьте про теплі піжами і відкривайте на ніч вікно – вночі температура в кімнаті повинна бути приблизно на 3 градуси нижче, ніж вдень.

3. Забудьте про гаджети як мінімум за годину до сну

Вони випромінюють особливе блакитне світло – організм бере його за денне освітлення і перестає виробляти гормон сну. А ваш мозок, замість того, щоб розслабитися, посилено обробляє нову інформацію.

4. Розслабтеся

Медитація

Можна прийняти теплу ванну, послухати спокійну музику або помедитувати. А можна спробувати спеціальні вправи для засипання. Наприклад, «4-7-8» – цей метод розробив доктор медичних наук, професор Гарварду Ендрю Вейл. Ось що потрібно робити:

  • Спокійно вдихайте через ніс протягом 4 секунд;
  • Затримайте дихання на 7 секунд;
  • Повільно видихайте через рот протягом 8 секунд.
    Затримка дихання з повільним видихом уповільнює серцевий ритм, тому ви розслабляєтеся і заспокоюєтеся. До того ж, вам доведеться зосередитися на диханні і постійно рахувати – виходить свого роду медитація.
  • Послухайте білий шум
    Тихий монотонний шум допомагає заснути: такі звуки інтуїтивно сприймаються як безпечні, розслаблюючі. Не важливо, що це буде: шум моря, гул поїзда або шелест листя. Деякі люди навіть слухають шкворчання бекону: відео можна знайти на YouTube.
    Тільки не забудьте про шкоду блакитного світла. Якщо ви слухаєте шум зі смартфона або планшета, покладіть гаджет екраном вниз або увімкніть спеціальний нічний режим.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News