Американські дослідники представили отримані ними дані про те, що потенціал життя і смерті людини тісно пов’язаний з її фінансовим благополуччям. Висновок про це був зроблений в результаті 20-літніх спостережень.

Автори нового дослідження, співробітники Університету та Північно-Західного університетів довели: ймовірність піти з життя раніше часу корелює зі станом фінансів.

«Втрата всіх заощаджень підвищує ризик ранньої смерті на 50%. Ще швидше вбиває існування в бідності», – констатували вчені.

Спостереження фахівців велися за 8 тисячами дорослих добровольців. Представників науки цікавило те, як люди пережили період економічної кризи 2008-2010 рр., найсильнішої за останні 50 років. У добровольців фіксувалися показники артеріального тиску, можливої депресії та інші фізіологічні прояви, які співвідносилися зі ступенем пережитого людьми стресу у зв’язку з кризою.

Читайте також:  Онкологія: маргарин підвищує ризик розвитку раку

В результаті була виявлена наступна закономірність. Якщо у людей середнього і старшого віку були грошові заощадження, але вони виявилися втрачені під час економічного занепаду, – це підвищувало ризик передчасної смерті людини з будь-якої причини на 50%. Мова йшла про втрату основних накопичень, трьох чвертей і більше.

У свою чергу серед людей з низьким доходом, у яких взагалі не було заощаджень, ризик ранньої смерті у зв’язку з аналогічним чинником, був ще вище – 67%.

Стрес від втрати грошей майже також знижує тривалість життя, як і стрес через їх повну відсутність, – таке підсумкове резюме дослідників.

Читайте також:  Чому їсти на ніч все-таки можна

Виявлена вченими кореляція говорить про те, що фінансовий стан пацієнтів, що приходять на медогляд, має враховуватися як фактор загрози здоров’ю так само, як і супутні хвороби, вважають автори проекту.

Джерело: МедікФорум