Дієти та фізичні вправи є важливими факторами, коли мова йде про схуднення, але клінічний гіпнотерапевт Ніша Соній виявила важливу роль, яку розум грає в скиданні кілограмів.

Експерт пояснила, що ключем до дотримання правильної дієти і подальшого схуднення є використання простих розумових технік для подолання “емоційного харчування”, пише Daily Mail.

Часто люди стають заручниками “емоційного харчування”, при якому постійно шукають у їжі душевний комфорт або впевненість. Саме такий режим харчування призводить до тяги до певних продуктів, особливо до тих, в яких багато цукру та жиру.

Ніша Соній попереджає, якщо вчасно не взяти себе в руки, то ваше здоров’я опиниться під загрозою.

Чому люди “заїдають” невдачі

“Емоційне харчування, як і багато інших небажаних видів поведінки – чи то безсоння, неспокій, фобії, невпевненість в собі, низька самооцінка – сягають своїм корінням в наші ранні роки. Причина криється в дитинстві, але більшість людей не усвідомлюють цього” – зазначає експерт.

Згадайте, коли вам було чотири або п’ять років, яка їжа або ласощі вам подобалися найбільше? Уявіть, що ви зайшли додому і побачили цю їжу, чи було це щось, що приготував член вашої сім’ї? Це було домашнє печиво, або чіпси, або морозиво, або, можливо, щось подібне? Згадайте, що ви відчували, коли виявили, що саме ця “смакота” чекає на вас. Тепло? Щастя? Умиротворення?

Такі позитивні відчуття, пояснює Ніша, зберігаються в нашому мозку в “папці пам’яті”. У ній містяться всі події, які ми пережили з того моменту, як перебували ще в утробі матері і до семи років.

Це називається “вивченою поведінкою”, і це впливає на нас в дорослому житті, коли доводиться стикатися з небажаними або складними ситуаціями.

Наприклад, коли ми “заїдаємо” стрес або нещастя, то всього лише шукаємо те, що втішало нас в дитинстві і дарувало позитивні переживання.

Але є і хороші новини

На щастя, наш мозок можна “перепрограмувати”, щоб відучитися від такої поведінки. Вважається, що гіпнотерапія ефективна при лікуванні залежностей, тому що вона виявляє причину шляхом доступу до підсвідомості за допомогою спеціальних технік розслаблення.

При цьому вам не обов’язково йти до психотерапевта. Ніша пропонує, щоб наступного разу, коли ви потягнетеся за плиткою шоколаду, краще виконайте деякі нескладні дії.

Як використовувати самогіпноз, щоб перемогти залежність

1. Закрийте очі і глибоко вдихніть та видихніть. Відправляйтеся в своє особливе місце, де ви відчуваєте себе дійсно комфортно і розслаблено.

2. Візуалізуйте, як ви не хочете виглядати – продумайте всі негативні елементи, вдавайтеся в усі деталі. Наприклад, як ви одягнені при цьому, які емоції переживаєте, як відчуваєте свою енергію.

3. Зачекайте одну хвилину, а потім уявіть собі, як саме ви хочете виглядати. Візуалізуйте позитивну версію себе, уявіть себе в одязі, який вам подобається і сидить ідеально, зарядіться позитивними емоціями і гарним ставленням до свого тіла.

4. Виділіть хвилину, щоб насолодитися своїм ідеальним станом.

5. Замініть у своїй свідомості свій негативний образ позитивним.

6. Зробіть глибокий вдих і буквально здійсніть крок в цей позитивний образ, залиштеся в ньому.

Шість порад для підтримки втрати ваги

1. Записуйте у щоденник те, що ви їсте. Це допоможе дотримуватися більш усвідомленого вибору продуктів.

2. Іноді чистіть зуби після обіду, це допомагає зменшити тягу до солодкого ввечері.

3. Пийте достатню кількість води, так як дуже часто почуття голоду з’являється через жагу.

4. Намагайтеся виспатися вночі. Втома провокує тягу до солодкої та калорійної їжі.

5. Перед тим як проковтнути, пережовувати їжу не менше 20-25 разів.

6. Якщо ви відчуваєте, що жадаєте певної нездорової їжі, дотримуйтесь інструкцій вище, щоб за допомогою самогіпнозу впоратися з цією тягою.

Джерело: Обозреватель