Більшість частин тіла, таких як руки, ноги, стопи, вуха, зростають до певного розміру, і більше не змінюються. А от з грудьми зовсім інша історія. Розмір і форма грудей може мінятися протягом усього життя.

Звичайно, у грудей є стандартний розмір, який ви вважаєте «нормальним». І, хоча на протязі життя він може змінюватися, зрештою, груди, ймовірно повернуться до початкового розміру. Багато хто вважає, що розмір чашки бюстгальтера зумовлений генетикою, хоча насправді є багато речей, які впливають на розмір грудей. Ми розповімо про основні чинники.

Сімейна історія

Гени диктують колір вашого волосся і шкіри, ріст, а також безліч інших речей, включаючи розмір ваших грудей. Але гени з більшою ймовірністю прогнозують вихідні параметри грудей, а не її фактичний розмір. Протягом життя і розмір і форма грудей можуть змінюватися. Таким чином, гени не гарантують, що чашка вашого бюстгальтера буде С, як у вашої мами і сестри, але це безсумнівно більш ймовірно для вас, ніж для дівчини, жіноча частина сім’ї якої носить А.

Ваша вага

Груди складаються з сполучної тканини, молочних залоз і проток, а також жиру, але пропорції у всіх індивідуальні. У деяких жінок більше сполучної тканини, ніж жиру, і навпаки. Якщо ваші груди містять велику кількість жиру, ви можете помітити зміни у розмірі та формі, коли набираєте або втрачаєте вагу. Тим не менш, збільшення або втрата ваги повинні бути значними, щоб розмір грудей змінився.

Віджимання, жим лежачи та інші вправи на грудні м’язи

вправи на грудний м'яз

Якщо ви почали займатися в тренажерному залі і помітили, що ваші груди стали більш підтягнутими, причиною цього можуть бути вправи на грудні м’язи. Виконання таких вправ може зміцнити ваші грудні м’язи, які розташовані за грудною кліткою, а це може призвести до того, що груди стануть більш об’ємними, ніж раніше. Майте на увазі, що вправи не допоможуть збільшити розмір грудей, але вони можуть збільшити м’язи за грудьми, що може візуально збільшити груди.

Гормональні контрацептиви

Гормональні контрацептиви можуть не тільки запобігти ненавмисній вагітності і регулювати менструальний цикл: методи гормональної контрацепції, такі як таблетки, ін’єкції і гормональна ВМС, фактично можуть вплинути на розмір ваших грудей. Багато в чому це пов’язано з затримкою води в організмі, тому після закінчення використання гормональних засобів, цей ефект проходить.

Вагітність та грудне вигодовування

груди під час грудного вигодовування

Під час вагітності груди жінки можуть збільшитися на кілька розмірів завдяки гормональним змінам, таким як збільшення прогестерону. Ваші груди можуть розбухати ще більше, коли ви годуєте груддю (через приплив молока). Груди повертаються до звичного розміру зазвичай через три-шість місяців після припинення годування груддю. Хоча якщо у вас є кілька дітей, ефект може бути більш тривалим і вираженим.

Ваш вік

У 35 років ваші груди, швидше за все, не будуть виглядати так само, як в 23. З віком жіночі груди стають менш пружними, і це абсолютно нормально. Багато в чому це пов’язано зі зміною еластичності шкіри і розтягуванням зв’язок.

І хоча зміни грудей цілком нормальні, для цього завжди повинні бути причина. Якщо ви виявили раптові зміни грудей, і не можете знайти цьому пояснення, зверніться до лікаря. Це може бути ознакою доброякісної або злоякісної пухлини. Знову ж таки, не панікуйте, якщо помітите зміни, але перевірити груди не буде зайвим.

Джерело: Likar.info