У 1991 році ВООЗ назвала каву потенційним канцерогеном, проте в 2016 році ситуація змінилася. Зараз все частіше йдеться про те, що кава корисна, якщо вживати її в розумних кількостях. Давайте розберемося, які властивості напою можуть нам допомогти?

1. Кава знижує ризик деяких видів раку

У ній міститься більше тисячі компонентів, багато з яких володіють протизапальним і протипухлинним ефектом. Кава пов’язана зі зниженням ризику розвитку меланоми і лейкемії, а також раку простати і матки. Дослідження університету Південної Каліфорнії також показало, що у кавоманів на 26% нижче ризик розвитку раку кишечника.

2. Кава може захистити від діабету другого типу

Причому як його звичайна форма, так і напій без кофеїну. І чим більше п’єте каву, тим менше ризиків роздобути діабет. Але! Можуть з’явитися проблеми зі сном і мігрені, якщо пити більше 4 чашок по 250 мл в день (і мова йде не про еспресо, звичайно). Сприятливий ефект кави обумовлений наявністю в ньому хрому, який допомагає всмоктуванню інсуліну в кров.

3. Кава знижує ризик хвороби Альцгеймера

Кофеїн допомагає мозку працювати краще. Поки на цей рахунок є лише кілька досліджень людей за 2-4 роки, де видно зв’язок між рівнем кофеїну в крові і розвитком деменції.

4. Кава захищає серце

Багато років людям з порушеннями серцевого ритму рекомендували не пити каву. Але виявилося, що цей напій знижує частоту фібриляції передсердь на 13%. Крім того, кавомани на 19% менше ризикують отримати серцевий напад і на 30% – інфаркт, ніж ті, хто не п’є каву.

5. Кава може продовжити життя

Виявляється, ті, хто п’є 4 чашки кави в день, взагалі відсувають смерть від багатьох причин, включаючи серцеву недостатність і рак. Дослідження на цю тему було опубліковано в European Journal of Epidemiology в 2016 році і, звичайно, не може не радувати любителів цього напою!

Джерело: Домашний очаг