Процес нейрогенезу – утворення нових клітин мозку – відбувається в мигдалині навіть після досягнення зрілого віку з’ясували вчені з Університету Квінсленда (Австралія).

До цих пір вважалося, що в зрілому віці процес нейрогенезу, відбувається тільки в гіпокампі – ділянці мозку, відповідальній за пам’ять і просторові здібності. Проте виявилось, що нові нейрони виробляються також в мигдалині – частині мозку, що беруть участь в обробці емоційно забарвлених спогадів.

Результати дослідження, опублікованого в “Molecular Psychiatry”, можуть сприяти розробці нових методів лікування тривожних розладів, депресії, посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

– Хоча і раніше було відомо, що зрілий мозок все ще виробляє нові нейрони, цікаво те, що вперше вдалося спостерігати це явище в районі мигдалеподібного тіла. Наше відкриття має важливе значення для розуміння ролі мигдалеподібного тіла в регулюванні почуття страху і утворення травматичних спогадів, – говорить один з авторів дослідження професор Панкай Сах.

Читайте також:  Чим корисний шлюб для здоров'я

Мигдалина відповідає у ссавців за процес навчання на негативному досвіді – з’єднання певного стимулу з неприємною подією. Завдяки тому, що тварини (і люди) можуть розпізнавати загрозливі ситуації і відповідним чином на них реагувати, в тому числі з допомогою запуску механізму “бийся або біжи”. На жаль, мигдалина, також сприяє утворенню різних порушень, включаючи фобії і посттравматичного стресового розладу.

– Знайти спосіб стимулювання виробництва нових нервових клітин в мигдалині може дати нам нові можливості для лікування розладів, пов’язаних з обробкою страху – тривожні розлади, ПТСР та депресії, – додає Сах.

Детальніше про дослідження ви можете знайти за адресою: https://www.uq.edu.au/news/article/2017/08/adult-brains-produce-new-cells-previously-undiscovered-area

Читайте також:  Від чого конкретно з'являється старече недоумство у чоловіків