Зміни клімату можуть стати причиною зникнення з лиця землі рудоволосих людей, як вважають учені. Менш хмарна погода призведе до припинення мутації специфічного гена, що впливає на колір волосся.

Так, на думку генетиків з ScotlandsDNA, постійна хмарна погода в Шотландії є причиною поширення гена рудого волосся. В результаті, до 13% шотландців народжуються рудоволосими, що значно більше, ніж в інших країнах світу, де їх кількість складає всього 1-2%. Однак глобальне потепління і більш ясна погода з меншою кількістю хмар загрожує цією значною популяції рудоволосих.

“Ми думаємо, що руде волосся у шотландців, жителів Ірландії та північної частини Англії це адаптація до специфічного клімату, – говорить керуючий директор ScotlandsDNA доктор Алістер Моффат. – Мені здається, що причиною світлої, блідої шкіри і рудого волосся є брак сонячного світла. Організму просто потрібно отримати максимально можливу кількість вітаміну D. У результаті відбувається мутація гена, що викликає руде забарвлення волосся і бліду шкіру, високочутливу до світла “.

У рудоволосих людей більш сприйнятлива до сонячних опіків і раку шкіри клітинна ДНК. Однак, натуральна еволюція може позбутися цього “​​дефекту”, якщо температура зросте, а кількість сонячних днів збільшиться. Інші вчені взагалі вважають, що “регресивний ген” вже вимирає, так як і руде волосся, і блакитні очі не призначені для більш м’якого, сонячного клімату. На щастя, еволюції потрібні ще сотні років, щоб рудоволосі люди остаточно перестали з’являтися на світ.

Читайте також:  Експерт розповіла про зв'язок шампуню з ризиком розвитку раку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОЛІР ВОЛОССЯ ВПЛИВАЄ НА СХИЛЬНІСТЬ ДО ХВОРОБ

ЯК ЗРОБИТИ ВОЛОССЯ ЗДОРОВИМ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News