За словами фахівців, дари природи краще вживати в дуже жарку і задушливу літню погоду за певними правилами. Це знизить ризик отруєнь та інших можливих збоїв у функціях організму і травної системи.

Оскільки в жарку погоду відбувається зневоднення організму, кров стає густішою. Медики вказують на те, що загустіння крові особливо відчутно у своєму негативному ефекті відбивається на самопочутті літніх людей, а також на тих, хто схильний до хвороб серця і судин і до тромбоутворення. Людям з подібними порушеннями у спеку дієтологи рекомендують налягати на овочі – огірки, помідори, кабачки, солодкий перець і редис. Ці овочі не тільки посприяють зволоженню організму, але дадуть йому біологічно активні речовини, які оптимально засвоюються і нормалізують імунний захист.

«Охолоджують організм і допомагають адаптуватися до спеки продукти з легким терпким смаком і всі овочі-фрукти зеленого і білого кольорів», – поділилися секретом дієтологи.

Серед фруктів і ягід, багатих вологою і тому особливо корисних в жарку погоду, медики виділяють, перш за все, смородину, диню, персики, журавлину, яблука, кавуни, суницю. При цьому лікарі окремо виділяють те, що вживати їх слід з ранку. Фрукти у великій кількості містять прості вуглеводи і клітковину, енергію від переробки яких тіло буде витрачати протягом усього дня. Овочі ж можна вживати в будь-який час доби. Салати з них лікарі радять заправляти оливковою олією, додаючи трохи бальзамічного оцту – це створить кисле середовище, яке не “люблять» небезпечні бактерії.
 
В цілому влітку дієтологи рекомендують наступний розпорядок харчування:
снідати краще на годину-дві раніше,
обідати – на три години раніше,
вечеряти, навпаки, на годину пізніше,
у спекотні полуденні і післяполуденні години обходитися легкими фруктовими, ягідними перекушуваннями.
 
Також експерти нагадують, що при загостренні захворювань шлунково-кишкового тракту плоди в натуральному вигляді їсти не можна – тільки у вареному, або запеченому.

Читайте також:  Багата калієм їжа захищає жіноче серце

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕДИКИ РОЗПОВІЛИ, ЯК ПЕРЕСТАТИ ЇСТИ ЗАЙВЕ

МЕДИКИ РОЗПОВІЛИ, ЯК ЇСТИ КОВБАСУ