Погіршення зору може бути пов’язано з віковою дегенерацією жовтої плями. Це прогресуюче пошкодження жовтої плями (важливої частини сітківки), що викликає поступову втрату центрального зору.

Оптометрист Найджел Бест вважає, що певні продукти можуть знизити ризик розвитку дегенерації жовтої плями. Він рекомендує включити в раціон перець і ківі. “Вони дуже корисні для здоров’я, особливо коли мова йде про очі. Ківі не тільки багаті антиоксидантами і клітковиною, але також містять вітаміни С і Е”, – пояснив фахівець в бесіді з Express.co.uk.

Розповідаючи про користь перцю, доктор Бест додав, що цей продукт також багатий вітаміном C. перець краще вживати сирим, так як приготування знижує рівень цього вітаміну. “Чим яскравіший перець, тим він краще для вас”, – підкреслив оптометрист.

Читайте також:  Думка лікаря: восени слід їсти жирні продукти

Причина, чому вітамін С настільки важливий, полягає в тому, що він допомагає формувати колаген – білок, що впливає на структуру очей, пояснив Бест.

Про користь вітаміну C для очей розповіли і фахівці американської оптометричної асоціації (American Optometric Association, AOA). Наукові дані свідчать про те, що вітамін С знижує ризик розвитку катаракти, а в поєднанні з іншими важливими поживними речовинами він може уповільнити прогресування вікової дегенерації жовтої плями і втрати гостроти зору. Тому лікарі рекомендували включити в раціон апельсини, грейпфрути, полуницю, зелений перець і помідори.