Досягшим 40-річчя рекомендується звернутися до офтальмолога для проведення скринінгу, навіть якщо у них немає симптомів проблем із зором або відсутні фактори ризику. Саме в цьому віці часто з’являються ранні ознаки захворювань очей та зміни зору.

Базовий скринінг дозволяє лікарю оцінити початкову картину загального стану здоров’я очей пацієнта. Також офтальмолог пояснить, коли відвідати його для огляду, зазначають фахівці Американської академії офтальмології. Під час наступних обстежень фахівець зможе побачити зміни в очах, порівнявши результати з результатами базового скринінгу.

Чинники ризику хвороб очей

До факторів ризику захворювань очей належать:

  • діабет;
  • високий артеріальний тиск;
  • хвороби очей у сімейному анамнезі.

У цих випадках не слід чекати 40-річчя, щоб пройти базовий скринінг, це потрібно зробити раніше.

Поширені захворювання очей після 40 років

Глаукома

Багато людей з глаукомою довго не підозрюють про неї. Часто захворювання немає симптомів до того часу, поки втрата зору стане значною.

Діабетична ретинопатія

Вона є однією з основних причин втрати зору та часто вражає дорослих працездатного віку. При цьому сьогодні є ефективні методи лікування для зниження ризику сліпоти від діабетичної ретинопатії.

Катаракта

Про неї часто думають виключно як про проблему людей похилого віку. Однак це помилка: ризик розвитку катаракти зростає приблизно у віці 40 років.

Огляд офтальмолога може виявити ці стани. Також обстеження допоможе виявленню менш поширених, але серйозних проблем, наприклад, пухлин очей.