Ходити у взутті на високих підборах з багатьох причин шкідливо, але з міркувань культури це дуже привабливо, тому не можна примушувати жінок до їх використання, але також не можна нічого забороняти, – стверджують фахівці University of Aberdeen.

BBC News повідомляє, що британські фахівці висловилися на цю тему після того, як до уряду Великобританії надійшла петиція, яку підписали понад 7 тисяч. жінок, в якій вони вимагали, щоб заборонити роботодавцям змушувати жінок носити на роботі взуття на високих підборах.

Ініціатором петиції є 27-річна Нікола Tорп, яка тимчасово працювала в лондонському відділенні PwC на посаді секретарки. Вже в перший день роботи була відправлена додому, тому що прийшла в звичайному взутті. – Я повинна працювати на високих підборах протягом 9 годин, супроводжувати клієнтів на зустрічі. Я сказала, що в такому взутті я не в змозі впоратися, – каже Tорп.

Читайте також:  Три білі продукти, які потрібно їсти менше для збереження здоров'я

Британський уряд відхилив клопотання, мотивуючи тим, що не треба змушувати жінок носити взуття на високих підборах, але ви також не можете заборонити роботодавцям того, щоб мати такого роду очікування щодо найманих працівників.

Доктор Макс Барніш з University of Aberdeen визнає, що носіння жінками взуття на високих підборах не є корисним для здоров’я, і вони повинні це розуміти. Воно призводить до болю, набряків і навіть травм ніг.

Це пов’язано з тим, що у взутті на високих підборах передню частину стопи, повинна тримати три чверті маси всього тіла. Змінюється також можливості окремих кісток, сухожиль і зв’язок. З часом доходить до деформації пальців стопи, тобто спотворення великого пальця стопи, що може призвести до болю, навіть при використанні плоского взуття.

Читайте також:  Картонна упаковка для молока виявилася гіршою за пластикову

Однак, доктор Барніш визнає, що жінки, які використовують взуття на високих підборах, сприймаються як привабливіші.

– Ми не говоримо, що ви повинні робити, чи використовувати взуття на високих підборах, ми хочемо тільки передати, які існують пов’язані з цим ризики для здоров’я і можливі соціальні переваги”, – говорить співавтор розробки д-р Хезер Морган, University of Aberdeen.