Деякі електронні сигарети виділяють більшу кількість канцерогенів, ніж традиційний тютюн. До такого висновку прийшли американські дослідники.

Вчені з США з’ясували, що деякі електронні сигарети при високій температурі можуть виділяти більшу кількість формальдегіду – речовини, що сприяє утворенню раку – чим традиційні сигарети. Втім, дане дослідження було проведено лише в умовах лабораторії і тестових пробірок, тому воно не доводить ризику для здоров’я людини. Також це дослідження не стверджує, що електронні сигарети кращі або гірші звичайних сигарет.

Відзначимо, що формальдегід виявляється і в багатьох інших речах, включаючи деякі будівельні матеріали, засоби для дезінфекції та займисті рідини. Проте результати дослідження показують, як мало ми знаємо про безпеку електронних сигарет – цих керованих батарейками девайсів, які нагрівають рідину для доставки нікотину допомогою пари, а не за допомогою спалювання тютюну, як звичайні сигарети.

“Потенційно це червоний прапор для електронних сигарет – коментує результати дослідження незалежний експерт Стівен Хект з Університету Міннесоти. – .. За певних умов ці гаджети можуть генерувати більше формальдегіду, чим ви хотіли б його отримати Але ми ще мало знаємо, існує величезна безліч варіантів електронних сигарет, методик їх виготовлення і способів використання “.

Дослідження було опубліковане в листі, розміщеним в журналі New England Journal медицини. Саме видання підкреслює, що результати дослідження зараз вивчаються експертами в даному питанні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ ВИКЛИКАЮТЬ ВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ

ЕЛЕКТРОННИЙ ДИМ

ЕЛЕКТРОННІ СИГАРЕТИ В 10 РАЗІВ НЕБЕЗПЕЧНІШІ ЗА ЗВИЧАЙНІ