Високі люди більшою мірою ніж низькорослі схильні до ризику розвитку деяких небезпечних патологій – про це свідчать дані наукових досліджень.

Коротше життя. Згідно з даними наукових фахівців Міської школи Нью-Йорка (США) люди, які різко витягуються і стають високими, відрізняються нетривалим терміном життя. Правда, цей висновок було зроблено після дослідження на щурах. Можливо, гіпотеза, висунута вченими, не зовсім справедлива стосовно людей.

Смертність від раку. Існує теорія про те, що у високих людей органи мають більші розміри – через цю причину клітини організму виявляються більш схильними до скупчення в смертоносні пухлини. За статистикою, на кожні 2,5 см зросту понад існуючого нормативу ризик смерті від раку збільшується на 4%.

Фібриляція передсердь. Це вид аритмії, порушення в роботі серця, який часто виявляється фактором інсультів та передчасної смерті. Є дані про те, що у більш важких і високих жінок фібриляція передсердь розвивається в 3 рази частіше.

Тромбози та їх наслідки. За словами вчених, у чоловіків ростом нижче 1,60 м порівняно з високими на 65% менше шансів постраждати від венозної тромбоемболії, небезпечного явища закупорки судин тромбами. Третина всіх інсультів і серцевих нападів – це наслідки венозної тромбоемболії.

Тривала реабілітація. Наукові дослідження і лікарська практика підтверджують: відновлення після травми у високих займає більше часу, ніж у низьких людей. Даний феномен пояснюється тим, що у власників високого зросту проходження нервових імпульсів займає більше часу.

Джерело: МедікФорум