Озноб може виникати в силу різних причин. Якщо в літній час вас без видимої на те причини кидає в холод, то рекомендуємо звернутися до лікаря. Озноб може бути першим симптомом деяких хронічних захворювань.

Якщо в теплу погоду вас турбує озноб, причини такого стану можуть бути самими різними: від застуди і до серйозних хронічних захворювань, які потребують медичного втручання.

При простудних захворюваннях сильний озноб, як правило, свідчить про підвищення температури тіла. Частий озноб без температури часто вказує на порушення роботи внутрішніх органів. У такому випадку людині потрібно звернутися до лікаря і з’ясувати причину свого стану.

Чому кидає в холод? Основні причини ознобу

Якщо виключити переохолодження та гострі респіраторні захворювання, то основними причинами ознобу можуть бути:

  • Високий артеріальний тиск. В даному випадку озноб буде супроводжуватися головними болями і слабкістю. Як правило, такий озноб з’являється у вечірній час та / або після стресів. Хворому необхідно заспокоїтися і прийняти препарати від підвищеного тиску.
  • Гормональні розлади. Нерідко озноб виникає при порушенні гормонального фону, особливо при клімаксі, захворюваннях щитовидної залози або при цукровому діабеті.
  • Шлунково-кишкові розлади. Ще одна причина ознобу – порушення діяльності травного тракту, що призводять до нудоти, блювоти, порушення обміну речовин і іннервації шлунка і кишечника.
  • Стреси. У деяких людей озноб є специфічною реакцією на стрес. Варто трохи понервувати, як людини починає кидати в холод. У таких випадках рекомендується випити склянку води, прийняти заспокійливе і глибоко дихати.
  • Внутрішні кровотечі. Озноб може виникнути на тлі розлади кровообігу і спазму судин шкіри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕФЕКТИВНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ЖАРОЗНИЖУЮЧИХ ЗАСОБІВ

ЯК ВИБРАТИ ТЕРМОМЕТР

ЗАСТУДА І ПОНИЖЕНА ТЕМПЕРАТУРА