Як часто необхідно займатися сексом, і чи можна робити це перед тренуванням? Все про вплив сексу і мастурбації на силові показники і ріст м’язів.

Секс і рівень тестостерону

Не секрет, що підвищене лібідо і постійне бажання сексу пов’язане з підвищеним рівнем гормону тестостерону. У свою чергу, тестостерон – головний гормон росту м’язів, і при його низькому рівні накачати м’язи практично неможливо.

Враховуючи те, що силові види спорту підвищують рівень тестостерону, це призводить до збільшення сексуальної активності, а спонтанні ерекції та бажання сексу є прямим індикатором високого рівня цього статевого гормону.

Скільки разів на тиждень потрібен секс

Дослідження Zhejiang University, що проводилися на 28 студентах, показали, що при відсутності еякуляції рівень тестостерону зберігається перші 6 днів, потім різко знижується на 7 день, і істотно падає з кожним подальшим днем.

Це говорить про те, що для здорового чоловічого організму необхідна щотижнева еякуляція – іншими словами, секс або мастурбація. При їх відсутності рівень тестостерону знижується, що негативно позначається як на здоров’ї, так і м’язах.

Вплив мастурбації на м’язи

Високий рівень тестостерону і пов’язане з ним бажання сексу без втілення цього бажання ведуть до підвищення стресового гормону кортизолу, що руйнує м’язи. Що виробляється при сексі гормон пролактин зупиняє цей процес.

Враховуючи те, що пролактин виробляється після сексу або оргазму, організму не принципово, поодинці досягнутий оргазм чи ні. Власне, це ще одне підтвердження того факту, що мастурбація не тільки не шкідлива, але навіть корисна.

Вплив зайвого сексу на м’язи

Чоловіча сперма містить багато цинку, який організм втрачає під час кожного сім’явипорскування. Враховуючи те, що цинк пов’язаний з виробництвом тестостерону, без достатнього споживання цього мінералу рівень чоловічого гормону знизиться.

Рекомендована добова норма споживання цинку – від 10 до 30 мг на день, залежно від віку і активності. Велика кількість цинку міститься у висівках і пророслих зернах пшениці, гарбузовому насінні. Менше – в яловичій печінці.

Чи корисний секс до тренування?

Як ми вже згадували, після сексу у чоловіків виробляються гормони пролактин і оксітацин – вони рослаблюючи діють на організм, покращують настрій, знімають депресію, але, на жаль, знижують лібідо і рівень тестостерону.

Саме з цього не рекомендується займатися сексом або мастурбувати в період до 4-5 годин перед заняттями спортом і особливо перед силовими тренуваннями. Млявість, розслаблення і низький рівень тестостерону не найкращі помічники.

Секс після тренування

Існують наукові дослідження (2), що показують, що чоловічому організму необхідна еякуляція в період години після закінчення тренувань. Відповідно до теорії, це допомагає поліпшити імунну систему організму і прискорює відновлення.

Крім цього, рівень тестостерону в цей час максимальний, що позитивно позначається на сексуальному бажанні – власне, все говорить на користь того, що секс після тренування виявляється найбільш пристрасним і корисним.

Чи допомагає секс схуднути?

Одне з найчастіших питань, пов’язаних з сексом – це те, скільки калорій спалюється при заняттях ним. Насправді, при сексі витрачається не так вже й багато калорій – приблизно 300 ккал на годину. Враховуйте так само і те, що година – це доволі оптимістично.

Але, як уже згадувалося, секс позитивно діє на чоловічий гормональний рівень, і в особливості на виробництво гормону тестостерон, відповідального за ріст м’язів і зниження жирової тканини. Таким чином, секс може виявитися вельми корисним.

Наукові дослідження показують, що навіть тижневе утримання від сексу або мастурбації негативно позначається на рівні чоловічого гормону тестостерон. Тому важливо як мінімум раз на сім днів досягати еякуляції та оргазму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК РОСТУТЬ М’ЯЗИ

ПРОГРАМА НА М’ЯЗИ