У цій статті ми розповімо вам про те, як мінімізувати наслідки зміїних укусів.

Повзуча небезпека

Попереду літо – сезон спекотної погоди та відпусток. Багато хто з нас не проти провести літній час в походах. Одна з небезпек, яка може підстерігати вас на природі, це змії, а точніше – отруйні змії.

Щороку від укусів змій страждає більше 2 мільйонів чоловік. У цьому зв’язку дуже важливо розрізняти зміїні укуси, а також надавати першу допомогу потерпілому.

Чим небезпечна отрута?

Для початку варто відзначити, що отрути різних змій діють на наш організм по-різному. Виділяють два види основних отруйних речовин, якими озброєні повзучі гади. Перший різновид зміїної отрути, це паралітичні речовини. Коли отрута потрапляє в організм, то паралізуються дихальні органи. У такому випадку людина дуже швидко гине від задухи.

Ще є змії, отрута яких небезпечна для клітин крові. Кров’яні клітини руйнуються, в тому числі й ті, які відповідальні за згортання. Виникають судинні спазми, а потім і набряк тканин і органів.

Відпочинок в помірних широтах

Самою отруйною змією України вважається гадюка. На нашій території їх налічується 5 видів. В основному гадюки мешкають в південних і південно-східних регіонах країни. І лише один вид – гадюка звичайна, представлена ​​повсюдно.

Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?

Відразу заспокоїмо наших читачів і скажемо, що кількість смертей через укуси гадюки мізерно мала. За останні 40 років, бути може, на пальцях руки можна порахувати кількість летальних випадків від укусів гадюки. І те, настільки несприятливий результат став причиною неадекватного лікування.

Проте розслаблятися ні в якому разі не можна, і якщо ж вас все-таки наздогнала зла доля, то знайте як себе правильно вести.

Що робити?

Якщо вас вкусила якась не отруйна змія, то процедура першої допомоги зводиться до мінімуму. Достатньо лише обробити ранку перекисом водню, йодом або зеленкою, що у вас буде під рукою. Якщо немає ніяких обробних засобів, то можна промити рану проточною водою і прикласти подорожник. Як правило, укуси неотруйних змій залишають на тілі дрібні подряпини. Якщо ж укусила отруйна змія, то на кінцях подряпин залишаються проколи, куди змія впорскує отруту.

У такому випадку, перше, що варто зробити – не панікувати! Якщо ви все зробите грамотно, то нічого страшного з потерпілим не відбудеться.

Для початку необхідно ретельно оглянути місце укусу. Якщо змія вжалила через одяг, то його необхідно зняти, так як в ньому може міститися значна порція отрути. Крім того, сліди отрути можуть бути і на шкірних покривах біля місця укусу. Отруту необхідно акуратно видалити, щоб краплі небезпечної речовини не затекли в рану. Пам’ятайте, що всі ці процедури необхідно робити максимально швидко і в той же час з «холодним» тверезим розумом.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи

Відразу після укусу можна обхопити рану і злегка натиснути, щоб отрута витікла назовні. Медики радять робити спеціальні хрестоподібні надрізи, щоб кров витікала інтенсивніше, а з нею і залишки отрути. Однак це варто робити тільки підготовленій людині.

Після натискань отруту можна відсмоктати ротом. На деякий час ви можете відчути деяке оніміння язика, яке з часом проходить. Проте ні в якому разі цього не можна робити, якщо у вас є кровоточивість ясен чи інші кровоточачі пошкодження в роті. Таким чином, отрута проникне у ваш організм, і вже вам знадобиться швидка медична допомога. Варто відзначити, що відсмоктування отрути може бути ефективно лише протягом 10-15 хвилин після укусу. І пам’ятайте, що відсмоктувати отруту варто лише в тому випадку, якщо до найближчого медичного закладу необхідно добиратися більше 1 години.

Мінімум рухів і більше пиття

Як відомо, отрути змій в основному поширюються через лімфатичні шляхи. Тому жертву зміїного укусу необхідно в найкоротші терміни знерухомити. Якщо змія вкусила за ногу, то необхідно її прив’язати бинтом до іншої ноги, і в лежачому стані транспортувати людину в найближчий медичний заклад.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи

Якщо ж змія вкусила за руку, то її необхідно зігнути в лікті і перев’язати, щоб рука залишилася в такому стані. Зоолог-герпетолог Київського зоопарку Кирило Сулима також радить негайно зняти кільця і ​​інші прикраси. – При укусі змії пальці рук набрякають, а кільця будуть заважати кровообігу, – говорить фахівець.

Ходити або сидіти хворим, укушеними зміями, не можна, так як нерідко їх мучать головні болі, запаморочення, блювота, нудота і непритомний стан.

Потерпілому необхідно пити багато води. Рясне пиття зведе до мінімуму інтоксикацію.

Чого НЕ треба робити!

При зміїних укусах не припустимо накладення джгутів. Якщо ви таким способом припините відтік венозної та артеріальної крові, то отрута буде всмоктуватися через глибокі кісткові вени. Крім того, таке затягування веде до пошкоджень, що сприяє з’єднанню отрути з продуктами метаболізму тканин. Як правило, після зняття джгута стан потерпілого значно погіршується.

Категорично заборонено приймати спиртні напої. Алкоголь посилює швидкість всмоктування отрути, а також і силу отруєння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВКУСИЛА ОСА

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВКУСИВ КЛІЩ