Чому досягнувши 30 років, чоловіки починають втрачати м’язову масу і швидко набирають жир? Як уникнути уповільнення метаболізму і зниження рівня тестостерону.

Фактори, що впливають на метаболізм

На думку Памели Піки, доктора медицини Університету медицини в Балтіморі, сам по собі метаболізм і обмін речовин будується на трьох факторах: 1) спадковість і генетика, 2) функція щитовидної залози, 3) наявна м’язова маса .

Починаючи з 30-35 років чоловіки починають втрачати м’язову масу зі швидкістю 1-2% на рік. Чим менше м’язів залишається, тим менше калорій необхідно для їх підтримки – після 30 років потреба в калоріях знижується на 5-7% кожні десять років .

Зниження рівня тестостерона

Ще одна важлива вікова зміна у чоловіків – зниження рівня тестостерону. Але хоча рівень цього гормону дійсно падає, але не так значно, як багато хто думає – у віці 35 років секреція тестостерону всього на 5% нижче, ніж в 25.

Істотне падіння рівня цього важливого гормону починається після сорока років, знижуючись приблизно на 10% кожні п’ять років. Ближче до п’ятдесяти років рівень тестостерону у чоловіків становить не більше 60% від рівня двадцяти п’яти років .

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Важливість вітамінів і мінералів

Важливіше те, що ближче до тридцяти хронічна нестача вітамінів і мінералів дає про себе знати: якщо у двадцятирічному віці відсутність потрібної кількості кальцію і магнію в раціоні було не помітно, то з роками негативні наслідки робляться більш явними.

І хоча сам по собі кальцій, магній, цинк та інші мінерали не можуть підвищити гормональний рівень або швидкість обміну речовин, їх хронічна нестача робить помітний негативний вплив на велике число процесів в організмі.

Чи змінюється організм після тридцяти?

По суті, фізіологічні зміни організму чоловіка після тридцяти років мінімальні. Уповільнення обміну речовин, як такого, не спостерігається, а гормональний рівень і рівень тестостерону лише трохи нижчий, ніж у двадцятирічних підлітків.

Причина, по якій тіло істотно змінюється, полягає виключно в способі життя і звичках харчування. У більшості випадків, ближче до тридцяти чоловік починає більше їсти і менше рухатися, набираючи в результаті зайвий жир і втрачаючи м’язи.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Тренування після тридцяти

Типова ситуація: зрозумівши, що фігура розпливається, чоловік починає ходити в спортзал. Намагаючись за місяць надолужити те, що губилося роками, він ставить відразу дві мети – скинути жир і набрати м’язи. Послужливий персональний тренер і не намагається сперечатися.

Далі йдуть багатогодинні тренування, що поєднують біг, силові вправи і нескінченні скручування на прес, а також дієти з різким обмеженням калорій (аж до 1200 ккал на добу), трохи ВСАА та півпорції протеїну «для м’язів».

Чому не виходить змінити тіло?

Природно, що такий тренінг не приносить ефекту, і людина втрачає мотивацію за кілька тижнів. Бачучи, що його титанічні зусилля не приносять результату, він впадає у відчай, і списує все на «вікові зміни» і «повільний метаболізм».

Ті небагато, хто продовжать, вирішать, що вони намагалися недостатньо. Вони ще сильніше скоротять споживані калорії і жири, стануть тренуватися щодня, поєднуючи годиний біг і годинне скручування на прес. Результат – ще гірше, ніж у першому випадку.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Як тренуватися правильно?

По-перше, готуйтеся змінити звички харчування, адже саме в них криється більшість проблем. По-друге, вивчайте сучасні джерела інформації про фітнес, а не грунтуватися на стародавніх міфах і не вірте тренеру «на слово».

По-третє, не намагайтеся поєднати відразу кілька цілей: організм не може спалювати жир і будувати м’язи одночасно. І, по-четверте-, готуйтеся до того, що тренінг – це не два тижні тренувань перед пляжем, це постійний процес і стиль життя.

Головна помилка тренінгу після тридцяти – спроба добитися результату занадто швидко. Не отримавши бажаного, багато людей списують невдачу на вікове уповільнення метаболізму, хоча його бути не повинно в 35 років у здорової людини при нормальному харчуванні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВИБРАТИ ФІТНЕС ЗА ВІКОМ

ФІТНЕС ПІСЛЯ 45