Здуття, спазми, болі, дратівливість і (ах, так!) вся ця кров… Під час менструації кращим планом на вечір здається прийом знеболюючих, м’яка постіль і серіальний марафон. І хоча секс може бути останнім у вашому списку бажаних занять в «червоні дні календаря», насправді, відмовлятися від нього зовсім не обов’язково. На жаль, незважаючи на третє тисячоліття, багато жінок і чоловіків до цих пір вважають секс під час менструації предметом табуйованим. Лікарі поспішають розвіяти усталені міфи і привести достовірні факти.

«З медичної точки зору, в цьому немає нічого поганого, справа залишається лише за особистими уподобаннями самої людини і її партнера», говорить Лорен Штрайкер, професор акушерства і гінекології при Північно-західному Університеті. Що ж потрібно знати про секс під час менструації?

Оргазм може посилитися, а біль — ослабнути

В менструальний період жінки легше збуджуються через підвищений рівень естрогену і тестостерону, каже Джил Хектмен, гінеколог та головний лікар Гінекологічного центру Тампи. Крім того, є й інші факти, що сприяють підвищеного почуття задоволення в цей час місяця: «Кров є відмінним лубрикантом, який знімає дискомфорт і підсилює оргазм».

І хоча здатність оргазму знімати менструальні спазми ще не була доведена в лабораторних умовах, деякі жінки приводять в доказ власний досвід.

Ви все ще можете завагітніти

Наявність менструації не скидає з рахунків ваших шансів завагітніти. «Багато хто вважає, що при кровотечі про вагітність можна не турбуватися і не вживати заходів обережності. Хоча в теорії це вірно, на практиці все може обернутися зовсім інакше», попереджає Штрайкер.

Оскільки сперматозоїди здатні жити в організмі жінки протягом 5 днів, «секс у фіналі менструації може призвести до зачаття через 4-5 днів, якщо овуляція настане рано», говорить Хектмен: «Я б не прирівнювала менструацію до протизаплідних засобів». Крім того, у деяких жінок може йти кровотеча під час овуляції, що можна прийняти за менструацію і потрапити в найбільш фертильний період.

Ризик ЗПСШ не підвищується

Деякі джерела кажуть, що ризик зараження статевими інфекціями підвищується в період менструації. Як доказ приводиться той факт, що шийка матки в цей період злегка відкривається для виведення крові. Штрайкер пояснює, що, в теорії, такі венеричні захворювання, як гонорея та хламідія, є висхідними інфекціями, які можуть переміщатися з кров’ю вгору по матці, що збільшує ризик зараження — знову ж таки, лише в теорії. Поки що досліджень, які підтверджують її, не проводилося.

Як би там не було, важливо розуміти, що навіть при ймовірному відсутності ризику інфекції не можна сказати, що ризику немає взагалі. Вживайте заходи обережності під час менструації.

Існують прості способи зменшення кровотечі

Якщо вас лякає думка сексу під час кровотечі, є заходи по зменшенню об’ємів крові. Штрайкер вважає, що одним із способів може бути використання тампона незадовго до сексу, який вбере в себе частину крові. Однак, залежно від тяжкості кровотечі, виймання тампона безпосередньо перед сексом може призвести до висихання вагінальних тканин (і підвищеним больовим відчуттям). Вона рекомендує тримати під рукою лубрикант, навіть якщо зазвичай ви ним не користуєтесь.

Хектмен, у свою чергу, радить використовувати жіночі презервативи або менструальні чашечки, щоб кров не заважала під час сексу.

І нехай «брудний фактор» вас не бентежить

Хектмен і Штрайкер називають «брудний фактор» одним з основних бар’єрів, з якими стикаються люди, замислюються про секс під час менструації. Навіть при прийнятті заходів обережності ви можете забруднити постільна білизна кров’ю. Штрайкер радить стелити рушник або старе простирадло. Звівши нанівець ризик зіпсувати кров’ю ліжко, ви зможете сконцентруватися на власне задоволення і задоволення партнера.

Не соромтеся піднімати цю тему

Навіть якщо ви завжди соромилися говорити на тему сексу під час менструації, не означає, що і надалі можна піднімати це питання. «Іноді небажання може виходити від чоловіка, іноді від самої жінки, а іноді партнери відмовляються від сексу в цей період, мовчки вважаючи, що інакше це не сподобається», говорить Штрайкер. Не бійтеся питати!

«Ми повинні відмовитися від стереотипів і стигми, пов’язаних з подібними розмовами, — каже Хектмен, — тому що, якщо вам вже комфортно з іншою людиною, щоб займатися з нею сексом, вас не повинні бентежити такі теми, як венеричні захворювання і секс під час менструації».