Лікарі-імунологи дали кілька простих порад, які допоможуть рідше брати лікарняний.

За словами фахівців, людина схильна до частих хвороб, коли її імунна система ослаблена і захисні ресурси малоефективні, пише Hronika.info. При міцному імунітеті в організмі виробляються антитіла, які нівелюють шкідливий вплив проникаючих в нього бактерій і вірусів.

Як цього домогтися? Ось декілька доступних у виконанні рекомендацій.

Отримуйте достатньо вітаміну D. За словами практикуючих лікарів, він набагато корисніше вітаміну С в плані зміцнення імунітету – саме дефіцит вітаміну D призводить до ослаблення імунних ресурсів, а в зв’язку з цим і до хворобливості.

Порада медиків: регулярно бувайте на сонці, вживайте рибу і доступні морепродукти, наприклад, морську капусту.

Намагайтеся не бути пасивним курцем. Експерти застерігають про те, що пасивне куріння включає в себе не тільки вдихання прокуреного повітря, але і носіння просоченого тютюновим димом одягу. Мікрочастинки, що осідають на тканині, з якої він пошитий, а також на волоссі, містять у собі небезпечні для здоров’я сполуки.

Порада медиків: уникайте прокурених місць, але якщо все ж доводиться там бувати, приймайте душ, обполіскуйте волосся і періть одяг.

Як можна рідше користуйтеся антибактеріальними продуктами, наприклад, тим же милом або серветками. Деякі наукові дані підтверджують, що компоненти, які входять до їх складу як раз руйнують захисний бактеріальний шар на слизових і шкірі – це дає можливість патогенам легше проникнути в організм.

Порада медиків: не прагніть до стерильній чистоті, трохи забруднення лише тренує імунітет і підвищує його здатність чинити опір вірусам.

Джерело: Медікфорум