Серцевий напад лідирує в списку причин смертності. Які ж чинники сприяють інфаркту і як його уникнути?

Коли блокується приплив крові до серцевого м’яза, вона не отримує достатньої кількості кисню, частина тканин серця починає відмирати і настає серцевий напад або інфаркт міокарда.

Блокування струму крові до серця відбувається за наявності в коронарних артеріях досить великих кров’яних згустків, іменованих бляшками. Коли бляшка лопається, утворюється тромб, який може заблокувати артерію, заступаючи шлях крові до серця.

Бляшки можуть почати з’являтися в коронарних артеріях ще в дитинстві. З роками ситуація може погіршитися. Самі по собі бляшки можуть частково обмежувати доступ крові до серця, тоді виникає стенокардія – стан, що підвищує ризик серцевого нападу.

Які симптоми серцевого нападу?

«Найбільш типовий прояв інфаркту міокарда – поява болю за грудиною, що віддає в шию, горло, в руки. Хворі зазвичай покриваються холодним потом, переживають почуття страху, різку слабкість, тому що частина серця перестає функціонувати і виникають складні порушення », – говорить лікар-кардіолог Олександр Понізовний.

Інші симптоми серцевого нападу:

Читайте також:  Флуконазол при молочнице: особенности лечения и преимущества препарата

· Посилене серцебиття

· Запаморочення

· Задишка

· Нудота

· Блювота

· Кашель

У людей з діабетом, і / або у тих, хто старше 75 років може виникнути «тихий інфаркт». Такий інфаркт не супроводжується больовими відчуттями.

Яка допомога потрібна?

Допомога при серцевому нападі· Негайно покладіть або посадіть людину, у якої почався напад

· Дайте людині таблетку валідолу або нітрогліцерину

· Якщо людині не стає краще протягом 2-5 хвилин, викличте швидку допомогу

· Якщо потерпілий втратив свідомість і перестав дихати, робіть йому штучне дихання і непрямий масаж серця до прибуття швидкої.

Причини, які підвищують ризик серцевого нападу

· Вік: вік вважається головним фактором ризику. У чоловіків старше 45 років, у жінок старше 55 років, ризик виникнення серцевого нападу значно зростає.

· Стенокардія: хвороба, що підвищує ризик серцевого нападу. Основна відмінність між інфарктом і стенокардією полягає в тому, що пацієнт зі стенокардією буде почувати себе краще через 15-30 хвилин після прийому ліків, а у пацієнта з серцевим нападом поліпшення не настане.

Читайте також:  Онкология в Израиле: Клиника Ихилов (Ichilov) как Центр экстренной медицинской помощи

· Рівень холестерину в крові: якщо у людини підвищений рівень холестерину, ризик утворення тромбів в артеріях підвищується. Згустки можуть блокувати приплив крові до серцевого м’яза, що може призвести до серцевого нападу.

· Цукровий діабет: люди з діабетом мають вищий ризик розвитку ряду захворювань і станів, багато з яких сприяють підвищенню ризику серцевого нападу.

· Дієта: людина, яка споживає у великих кількостях тварини або насичені жири, мають більш високий ризик виникнення серцевого нападу.

· Гени: людина може успадкувати схильність до серцевих захворювань.

· Операції на серці: пацієнти, що перенесли операцію на серці, мають більш високий ризик виникнення серцевого нападу.

· Гіпертонія (підвищений кров’яний тиск): дане захворювання також підвищує ризик серцевого нападу, а саме воно може розвинутися через відсутність фізичної активності, надмірної маси тіла, цукрового діабету, спадкового і деяких інших чинників.

· Відсутність фізичної активності: люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, мають набагато більш високий ризик виникнення серцевого нападу, ніж люди, які ведуть активний спосіб життя.

· Попередній інфаркт: будь-який, хто вже мав серцевий напад, в набагато більшому ступені в порівнянні з іншими людьми, схильний до ризику інфаркту.

Читайте також:  Чи залежить одужання від медсестри?

· Куріння: люди, які регулярно палять, також схильні до ризику серцевого нападу. Під регулярним курінням мається на увазі щоденне куріння.

Діагностика серцевих захворювань

Діагностика серцевого нападуПри підозрі на захворювання серця лікар, насамперед, відправляє пацієнта на ЕКГ (електрокардіограма).

Електрокардіограф – це медичний пристрій, який записує електричну активність серцевого м’яза. Завдяки кардіограмі, лікар-кардіолог може визначити: наскільки добре працює серце, чи є ушкодження серцевого м’яза або відхилення в серцевому ритмі і, при необхідності, направити пацієнта на більш детальну діагностику.

Як не допустити серцевого нападу?

· Не паліть

· Дотримуйтесь здорової дієти

· Робіть зарядку

· Виділяйте достатньо часу на сон

· Якщо у вас діабет, тримайте його під контролем

· Утримайтеся від надмірного вживання алкоголю

· Слідкуйте за рівнем холестерину в крові

· Слідкуйте за кров’яним тиском

· Наведіть свою вагу в норму

· Уникайте стресових ситуацій

· Вчіться справлятися зі стресом