Вам точно знайоме це відчуття: ви бездумно робите ковток гарячої кави або відкушує шматочок тільки що принесеної піци і тут же шкодуєте про це. Піднебіння (верхня частина порожнини рота) починає боліти, а з часом стає рихлим і білим. Що робити?

  Як і шкіра на будь-якій іншій частині вашого тіла, у роті може зазнавати опіків першого, другого і третього ступеня. Опіки першого ступеня є найбільш легкими, і вони впливають на зовнішній шар шкіри (епідерміс). Ці опіки зазвичай викликають невелике почервоніння. Опіки другого ступеня більш виражені і впливають на епідерміс і дерму (нижній шар шкіри). Такі опіки можуть викликати біль, почервоніння, набряк і здуття. Опіки третього ступеня є найбільш агресивними. Вони проходять через епідерміс і дерму, а сама шкіра може стати білою або чорною, а іноді і зовсім відбувається оніміння.

  опік піднебіння

  Якщо ви швидко глотнете гарячу каву, швидше за все, отримаєте опік першого ступеня. Але якщо ви відкусіть шматок піци або бутерброда з розплавленим гарячим сиром, який довго зберігає свою температуру, ви, ймовірно, отримаєте опік другого ступеня.

  Коли ви заробляєте опік, ваш організм відправляє білі кров’яні клітини в місце ураження, щоб спробувати зцілити його (саме тому часто з’являється набряк). Але якщо поверхневий шар мертвий, шкіра буде лущитися або відшаровуватися. При опіку першого ступеня це відбудеться непомітно – на мікроскопічному рівні, але якщо у вас є опік другого ступеня, весь верхній шар буде відшаровуватися, і ви це відчуєте. На щастя, як тільки цей процес завершиться, на піднебінні буде нова здорова, нормальна шкіра.

  Що робити, якщо ви обпекли піднебіння?

  По-перше, покладіть піцу (або те, що ви їсте або п’єте) назад у тарілку як можна швидше. Якщо ви продовжуєте робити те, що робите, ви просто пошкодите чутливу тканину у роті. Потім візьміть крижану воду і наберіть її в рот – це допоможе охолодити тканину, щоб опік не пішов занадто глибоко. Як і при інших опіках шкіри, охолодження має вирішальне значення.

  лікування опіку неба

  На відміну від шкіри на руках і ногах, ви не можете нанести лосьйон або пінку на небо. Однак те, що все це відбувається у вологому середовищі працює на вашу користь. Лікарі рекомендують уникати гарячих рідин, будь кислих або занадто твердих продуктів до тих пір, поки ваш рот не гоїться, щоб не посилювати больові відчуття. В залежності від важкості опіку, для повного загоєння може знадобитися від кількох днів до тижня.

  Якщо біль дуже сильний, у вас є кілька варіантів: ви можете випити протизапальний, знеболюючий препарат, наприклад, ібупрофен. Препарат може допомогти при набуханні і болю. Однак якщо, незважаючи на всі зусилля та час, стан неба не поліпшується, зверніться до лікаря. Він може призначити спеціальний препарат для місцевого лікування ураження, а також провести обстеження, щоб переконатися, що у вас не розвинулася інфекція.

  Джерело: Likar.info

  Читайте також:  Лікар пояснив, які порушення ховаються через сильну втому восени