Велика законодавиця моди знала Коко Шанель, що обличчя може бути красивим в будь-якому віці. І якщо в часи Шанель молодість допомагали зберігати свіже повітря і гарний настрій, то сучасні богині стилю полюбили ботокс і ін’єкції гіалуронової кислоти. За даними дослідження ASAPS, кожна третя пацієнтка косметолога вдається до омолодження за допомогою ботулотоксину, а 16% віддають перевагу біоревіталізації [1].

Причини появи мімічних зморшок: секрети ідеального обличчя

Невипадково саме ін’єкції гіалуронової кислоти в списку косметологічних процедур залишаються на піку популярності. В структурі шкіри гіалуронова кислота відповідає за пружність і працює в тандемі з білком колагеном, який відповідає за еластичність шкіри. Коли кількість колагену або кислоти в шарах шкіри знижується, з’являються так звані мімічні зморшки. Відбувається це з різних причин: вікові зміни шкіри, хронічні захворювання, такі як цукровий діабет, часте і довге прийняття сонячних ванн, життя в суворих кліматичних умовах, стреси, паління, погана екологія і… любов до солодкого! Цукор руйнує «білок молодості» колаген і стає одним з головних винуватців появи зморшок. Іншими провокаторами можуть бути кава, газовані напої та алкоголь: всі вони зневоднюють організм взагалі і шкіру зокрема. Суха шкіра вразлива для перепадів температур, для сонця і жорсткої води. Тому, просто знизивши кількість цукру, кави і алкоголю в раціоні, можна зробити перший крок до омолодження і корекції мімічних зморшок.

Однак мімічні зморшки тому і названі так, що причиною їх появи стає в тому числі активна міміка. І по тому, де саме розташовані ці зморшки, можна судити про характер і звички їх власниці.

  • Зморшки на зовнішніх куточках очей нерідко з’являються в молодому віці. У просторіччі їх іноді називають «гусячими лапками». До їх появи призводить звичка мружитися, яка може з’явитися, наприклад, при короткозорості. Оточуючі, можливо, не будуть підозрювати в хитрому прищурі патологію рефракції ока. А ось “гусячі лапки” в куточках очей видадуть власницю вже при першому знайомстві. У цьому випадку корекція мімічних зморшок навколо очей передбачає в тому числі правильний підбір окулярів або контактних лінз.
  • Носогубні зморшки — дві лінії, що йдуть від верхівки крил носа до бічних сторін підборіддя. Фізіогномісти стверджують, що такі зморшки говорять про впертість їх власника. Фізіологи ж кажуть, що вони можуть бути наслідком неправильного прикусу або гормональних змін організму, наприклад, в період клімаксу у жінок.
  • Зморшки навколо губ, або кісетні зморшки. Причина їх появи — постійна активність кругового м’язу рота. Людина говорить, виражає емоції, витягає губи в поцілунку, п’є коктейль з трубочки і не замислюється про те, що в ці моменти вона вносить внесок у появу тих самих «промінчиків» навколо губ. Кісетні зморшки з’являються зазвичай досить рано, адже шкіра навколо губ дуже тонка і чутлива.
  • Якщо до зморшок навколо рота додаються мімічні зморшки в куточках губ, спрямовані вниз, то на обличчі застигає втомлений і сумний вираз, який нерідко називають «маска скорботи». Відзначають, що якщо звичка посміхатися тяжіє над звичкою хмуритися, зморшки навколо губ з’являються значно рідше.
  • Зморшки на лобі. Горизонтальні зморшки-ознака бурхливої розумової діяльності їх володаря і його живої, рухомої міміки. Такі зморшки з’являються, коли людина думає, висловлює подив, осяяння, здивування, радість. Вертикальні зморшки на лобі, як правило, формуються в зрілому віці, після п’ятдесяти років, і можуть говорити про частий головний біль їх власника або про його невротичних розладах, депресіях, стресах, переживаннях.

Після 20 років перші поверхневі мімічні (або динамічні) зморшки можна усунути за допомогою кремів з активними субстанціями. Нерідко вони містять такі речовини, як диметиламіноетанол (ДМАЕ), різні зовнішні форми вітамінів А і Е, ліпоєвої кислоти і т. д. Всі ці речовини виступають як антиоксиданти і сприяють активізації клітинних процесів у шарах дерми. При більш глибоких зморшках ті ж речовини застосовуються ін’єкційно. Ну і нарешті, глибокі вікові (статичні) зморшки, які з’являються після 40 років і не залежать від міміки їх володарів, усувають тільки хірургічним шляхом, як правило, з допомогою підтяжки шкіри обличчя. Апаратні методи можуть лише зменшити вираженість зморшок.

Статичні зморшки можуть з’явитися на обличчі, шиї, тілі в результаті природного старіння організму або як наслідок ендокринних захворювань, після курсового прийому деяких сильнодіючих ліків. Але найчастіше з віком накопичується сума факторів – від довгого впливу сонця до гормональних змін, що і робить появу зморшок неминучим. І від того, які саме зморшки опинилися в «послужному списку», залежить, який вид корекції мімічних зморшок вибере фахівець.

Косметологія крізь століття

Перший в історії посібник з косметології був знайдений археологами в єгипетській гробниці. Документ являє собою папірус довжиною 21 метр. У посібнику містяться рецепти різних засобів, наприклад, для позбавлення від бородавок. Особливу увагу приділено способам позбавлення від зморшок.

Як позбутися від мімічних зморшок: топ-7 методів

Нижче ми розглянемо основні косметологічні процедури, які призначають для корекції зморшок.

Ботулінотерапія. Застосування ін’єкцій ботулотоксину-препарату, що блокує роботу м’язів в місці введення і прибирає динамічні складки. Це один з найпопулярніших способів позбавлення від мімічних зморшок у всьому світі. Однак застосовують ботулінотерапію не тільки в косметичних цілях, але і при блефароспазмі, косоокості, локальних м’язових спазмах і навіть при дитячому церебральному паралічі.

Процедуру введення ботулінічного токсину проводять в амбулаторних умовах за кілька хвилин. Ділянки введення препарату охолоджуються і дезінфікуються. За допомогою тонких голок вводять речовину в напружені зони. Після ін’єкції місця уколів знову охолоджують, щоб запобігти набрякам і виникненню гематом.

Процедура протипоказана при гіперчутливості, міастенії, інфекції м’яких тканин у місці введення, вагітності і лактації, при порушеннях згортання крові і короткозорості високого ступеня.

Ефект від ботулінотерапії настає після однієї процедури і зберігається від півроку до року. Тривалість залежить від індивідуальних особливостей метаболізму організму.

Тим, хто не коле Ботокс і зберігає «живу міміку» для профілактики зморшок і зменшення їх глибини фахівці центру лазерної косметології та естетичної медицини «Правильная косметология» рекомендують комплексний догляд «Безін’єкційна корекція зморшок». Курс процедур складається з 6 сеансів з інтервалом 7 днів. Ефект виражений вже після першого сеансу. Детальніше на сайті – https://правильная-косметология.com

Мезотерапія. Введення ін’єкцій з індивідуальним для кожного конкретного пацієнта складом в середній шар шкіри — дерми. Ця процедура використовується досить давно і користується величезною популярністю. Спочатку метод застосовувався для купірування болю, зараз його використовують для лікування запалень шкіри, корекції мімічних зморшок, різних висипів, при целюліті, порушення лімфообігу і навіть як допоміжний метод при лікуванні ЛОР-захворювань. У так звані мезококтейлі входять вітаміни, витяжки з цілющих трав, амінокислоти і мінерали. Процедура може поєднуватися з введенням ботулотоксину або пілінгами. У першому випадку спочатку проводять мезотерапію, потім роблять уколи ботоксу, у другому-спочатку пілінг, потім мезотерапію. Ефекти залежать від складу коктейлю і в більшості випадків пов’язані з активізацією клітинних процесів, кровообігу і оновлення шкіри. Як правило, процедура проводиться не більше півгодини.

Абсолютні протипоказання до проведення мезотерапії: патологічна боязнь ін’єкцій, новоутворення в місцях уколів, гемофілія (для глибоких технік). Відносні протипоказання пов’язані в основному з алергією на препарати, які вводяться, з нирковими і печінковими патологіями. Курс мезотерапії складається з 5-7 сеансів. Інтервал між ними повинен бути близько 7-10 днів. Раз в 1-2 місяці потрібно проводити коригуючу процедуру.

Біоревіталізація – насичення глибоких шарів шкіри гіалуроновою кислотою. У перекладі термін «біоревіталізація» означає «природне пожвавлення». Назва методу повною мірою відображає його суть. Коли шкірі не вистачає власної гіалуронової кислоти, її введення ззовні повертає їй пружність і змушує буквально світитися зсередини. Процедура відносно безболісна і дає виражений ефект вже після першого сеансу. У неї немає специфічних протипоказань. Неспецифічні пов’язані з ін’єкційним способом введення (боязнь голок, порушення згортання крові та ін). Курс складається з 3-4 сеансів, які необхідно проводити з перервою в місяць. Ефект зберігається на термін від 6 до 18 місяців в залежності від стану шкіри і її індивідуальних особливостей.

Плазмоліфтинг, або метод PRP, — це точкове введення плазми крові пацієнта, збагаченої його ж тромбоцитами, в проблемні місця шкіри. Метод заснований на теорії, що при збільшенні концентрації тромбоцитів в плазмі майже в 10 разів вона набуває біостимулюючі властивості. У зоні впливу при цьому зростає кількість факторів росту, що продукуються тромбоцитами. Це сприяє утворенню клітин шкіри зі стовбурових клітин. Таким чином, відбувається природне оновлення шкіри.

Перед процедурою у пацієнта беруть з вени кров, яку потім поділяють на кілька фракцій. Фракцію, збагачену тромбоцитами, вводять підшкірно і внутрішньошкірно. Зазвичай така процедура проводиться 2 рази з інтервалом в 2 тижні. Ефект плазмоліфтингу проявляється не відразу, його можна оцінити лише через два тижні: як правило, він порівнюваний з поверхневим хірургічним ліфтингом. Шкіра стає більш пружною і молодою. Плазмоліфтинг застосуються для якнайшвидшого відновлення шкіри після хімічного і лазерного пілінгу, при втраті пружності шкіри, для корекції мімічних зморшок. Процедура протипоказана при запальних та гнійних процесах на шкірі, при тяжких порушеннях імунітету і виражених ускладненнях цукрового діабету, при гострих станах і загостренні хронічних захворювань.

Контурна пластика. Як випливає з назви процедури, вона допомагає повернути овалу обличчя чіткий контур, який був втрачений з віком, або змоделювати контур губ, скул, підборіддя. Дуже часто контурна пластика застосовується для корекції носогубних складок. Ефект досягається за допомогою ін’єкцій філерів — особливих препаратів для контурної пластики. Для цих цілей застосовують синтетичні філери (карбоксиметилцелюлозу, поліетиленоксид, поліпропілен), а також філери з різними поєднаннями колагену і гіалуронової кислоти. Під час процедури корекції зморшок голка зі складом вводиться під кожну зморшку на глибину до 2,8 мм. Ефект від процедури проявляється відразу і зберігається на кілька місяців, а іноді і років. Повною мірою результати контурної пластики можна оцінити через 7-10 днів, після зникнення набряків і синців. Процедура протипоказана при патологіях згортання крові, алергіях на вводяться препарати, гострих інфекційних захворюваннях, схильності до виникнення келоїдних рубців, після перенесеного хімічного пілінгу.

Хімічний пілінг. Процедура видалення поверхневих шарів епітелію шкіри за допомогою слабких розчинів кислот. Пілінг-серйозна косметологічна процедура, її проведення вимагає медичної кваліфікації, досвіду і чіткого дотримання інструкції. Суть пілінгу-в стимулюванні оновлення шкіри хімічним впливом за допомогою нанесення спеціальних складів. Існує три види хімічного пілінгу: поверхневий (для видалення дрібних мімічних зморшок, наслідків акне та гіперпігментації), серединний (для омолодження шкіри, усунення виражених дефектів) і глибокий. Останній вид призначається жінкам, що переступили 55-річний рубіж і мають серйозні вікові зміни шкіри: нависання століття, глибокі зморшки, рубці і т. д. Якщо поверхневий і серединний пілінги не потребують спеціальної підготовки пацієнта, то глибокий пілінг схожий на хірургічну операцію. Він проводиться з попереднім медичним обстеженням під загальним наркозом.

Процедура триває близько двох годин. Загальними обмеженнями для всіх трьох видів пілінгу є: планована чи настала вагітність; період годування груддю; гострі респіраторні захворювання та вірусні інфекції; загострення вірусу герпесу; лихоманка, рани на обличчі, період високої сонячної активності. Після пілінгу шкірі потрібен спеціальний догляд, про який докладно розповість лікар.

Тредліфтинг – новинка в сфері естетичної медицини. Він являє собою зміцнення шкірних тканин за допомогою введення в підшкірні шари спеціальних мезониток, які формують своєрідний каркас. Нитки вводяться спеціальними голками довжиною від 25 до 60 мм. Вони не тільки формують контур обличчя, але і стимулюють вироблення колагену в середньому шарі шкіри (дермі). Поступово, протягом півроку, колагенові волокна наростають уздовж цих ліній, тобто замість ниткового каркаса утворюється міцна основа з колагенових волокон. Вона-то і підтримує шкірні покриви ще півтора-два роки. Перевага процедури — вона практично ніколи не викликає алергій або відторгнення матеріалу, нитки не відчуваються і не сковують мімічні м’язи. Процедура протипоказана при активних інфекціях, запаленнях шкіри, серцево-судинних патологіях, порушення згортання крові, ендокринних захворюваннях.

Багато з косметологічних процедур можна поєднувати один з одним. Однак тактику омолодження завжди визначає фахівець-індивідуально з урахуванням показань і протипоказань пацієнта. Кваліфікований лікар ніколи не призначить зайвих процедур, поцікавиться, чим ви хворіли, чи хворієте зараз, протестує шкіру. Якщо необхідно, призначить додаткові обстеження. Пам’ятайте, що здорова, гладка, сяюча шкіра — ознака загального здоров’я.

Наукові джерела:

  1. https://www.isaps.org/blog/worldwide-cosmetic-surgery-trends-watch-2018/

*На правах рекламы