Регулярне вживання зеленого чаю може знизити ризик розвитку діабету. Такого висновку дійшли дослідники з Хуачжунського університету науки та технології в Китаї.

Звичка пити зелений чай не тільки благотворно позначається на об’ємі талії, а й зменшує ризик діабету. Йдеться про діабет другого типу – величезний виклик для всієї світової системи охорони здоров’я, адже за прогнозами вчених до 2045 року це метаболічне порушення матиме 693 млн осіб.

Діабет значно підвищує ймовірність інфарктів, інсультів, сліпоти, ниркової недостатності та ампутацій кінцівок, це провідний світовий фактор ризику передчасної смерті.

Китайські вчені провели метааналіз 27 досліджень, який показав, що вживання зеленого чаю позитивно впливає на концентрацію рівня цукру в крові в стані голоду. Але зелений чай не впливав на концентрацію інсуліну в крові – цей тест визначає кількість цукру чи глюкози, приєднаної до гемоглобіну.

Читайте також:  Лікарі пояснили, як розпізнати тепловий удар

Китайські вчені проаналізували обсяг інформації, що охопив 2194 людини. Отримані результати показують, що зелений чай істотно скорочує рівень глюкози в крові в стані голоду.

Навіть у короткостроковій перспективі добавки із зеленим чаєм зменшували цей показник, а у довгостроковій дію зеленого чаю на глікемічний контроль було ще більш вираженим. Зелений чай містить багато ефективних компонентів, включаючи антиоксиданти, вітаміни, білки, мінерали, а також флавоноїдоподібні поліфеноли.