Брехунів значно важче розпізнавати, ніж нам здається. І все ж вчені виявили, як саме люди, які говорять неправду видають себе.

Багатьом з нас здається, що брехливу людину нескладно розпізнати, але це помилка. Люди, які часто говорять неправду, знають, яким чином уникати найбільш очевидних ознак брехні, на зразок відмови дивитися в очі і соватися, як показало дослідження вчених з Единбурзького університету. Його автори з’ясували, що професійним брехунам дуже добре відомо про всі класичні ознаки людини, яка говорить неправду, тому вони уникають їх демонструвати практично на рівні інстинкту. Однак для розпізнавання брехуна зовсім не потрібно шукати саме ці очевидні ознаки. Існують деякі інші характерні особливості, які допоможуть нам дізнатися про те, що хтось говорить неправду.

Зокрема, брехуни досить часто використовують тягнучі слова і звуки на кшталт «нуу» або «еее», так як небилиці по ходу розповіді, вони нерідко коригують самих себе прямо в середині речень. Часом вони несподівано замовкають або починають розмову про щось спочатку, їх пропозиції буває більш довгими і складними. У брехливої людини можна помітити більш часті рухи головою, руками або плечима, вони частіше посміхаються або сміються.

Звичайно, не можна виключити, що професійні брехуни знають і про ці ознаки, а тому вони намагаються максимально чесно дивитися прямо в очі тим людям, яким вони говорять неправду, і вміло маскуватися. Автори дослідження в ході експериментів з’ясували, що по-справжньому професійних брехунів практично неможливо виявити. Лише дуже досвідчені майстри з якихось характерних рухів очей, ледь помітним поворотам голови або іншим не менш вловимими ознаками можуть здогадатися про те, чи чують вони правду або брехню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОЛІТИКИ САМІ ВІРЯТЬ У СВОЮ БРЕХНЮ

ЧОМУ ДІТИ БРЕШУТЬ БАТЬКАМ

Джерело: МедікФорум