Ви хочете щось зробити для свого здоров’я, але вам не хочеться займатись інтенсивними тренуваннями? Немає проблем, просто прогулянка на день може привести вас у хорошу фізичну та моральну форму.

Щоденна ходьба знижує ризик виникнення 24 різних захворювань, включаючи багато видів раку та всі види серцево-судинних захворювань. Але щоденна прогулянка кварталом або в парку також безпосередньо впливає на ваше здоров’я – фізичне, психічне та емоційне.

Навіть лише 180 хвилин вправ на тиждень допоможуть вам відчути позитивний ефект.

Живіть довше, гуляючи щодня

Щоденна ходьба пов’язана з 15-відсотковим зниженням ризику ранньої смерті. Це відбувається головним чином тому, що багато захворювань, таких як діабет, високий кров’яний тиск та серцево-судинні захворювання, можна запобігти, зміцнюючи кровоносні судини та тренуючи серце під час ходьби.

Прогулянки зміцнюють вашу імунну систему

Зниження ризику багатьох захворювань та симптомів не в останню чергу пов’язане із зміцненням імунної системи. Прогулянки дозволяють вам отримувати багато свіжого повітря та сонячного світла, що протидіє дефіциту вітаміну D та приносить користь вашій імунній системі.

“Активні люди мають більше імунних клітин і тому значно стійкіші до інфекцій вірусами та бактеріями. Так зване лісове купання, рух у лісах та парках ще більше стимулює природні клітини-кілери та ще більше посилює цей ефект”.

Прогулянки зміцнюють психіку

Але ходьба може принести користь не лише вашій фізичній формі. Психічне здоров’я також покращується. Рух стимулює кровообіг у всьому тілі. Це означає, що в мозок транспортується більше кисню.

“Свіже повітря у будь-якому випадку поглинає більше свіжого кисню. Результатом є покращення пам’яті та концентрації уваги”.

Прогулянка допомагає від стресу

По-третє, ходьба приносить користь як тілу і розуму, а й душі. Ви очищаєте голову і можете легко відволіктися від повсякденних турбот та стресу.

“Ходьба розслаблює м’язи та нерви і знижує кров’яний тиск. В результаті рівень стресу також знижується. Низький рівень стресу, у свою чергу, корисний не тільки для самопочуття, але й для здоров’я загалом”.

Свіже повітря покращує настрій

Крім свободи вдаватися до власних думок, підвищення добробуту відбувається ще й за рахунок того, що під час прогулянки виділяються гормони щастя.

“Гарний настрій, який виникає після прогулянки парком, заснований на біологічних фактах”.

Щоденна ходьба допомагає схуднути

Вивільнення гормону щастя серотоніну також допомагає боротися із потягом до їжі. Це одна з причин, чому ходьба є корисним заняттям, якщо ви хочете схуднути. Крім того, ви спалюєте калорії практично непомітно і не викликаючи нового почуття голоду при напружених навантаженнях.

Сприяє травленню

Декілька кроків навколо кварталу можуть стати в нагоді не тільки перед їжею, а й після. Після їжі ви можете почуватися роздутим, неприємно ситим або навіть стомленим та стомленим.

Прогулянка не лише освіжає розум, а й активізує м’язи живота. Під час ходьби м’яко масажуються органи травлення та стимулюється виділення травних соків.

“Це полегшує травлення та допомагає при болючому відчутті ситості”.

Ходьба може полегшити біль

Навіть глибші болі, такі як біль у спині або стегні, м’язова напруга або твердість, можна полегшити ходьбою, оскільки вона стимулює кровообіг.
Оскільки при ходьбі напружуються всі м’язи та багато суглобів тіла, ви зміцнюєте весь свій опорно-руховий апарат та забезпечуєте збереження функцій суглобів.

Ви зможете запобігти болю під час руху, навіть коли станете старшим. Ходьба може протидіяти втраті м’язової маси із віком.

“М’язи продовжують виконувати функцію захисту від травм та хронічного болю протягом тривалого часу”.

Ходьба робить вас молодшою

Регулярні прогулянки також надовго збережуть вашу візуальну молодість.

“Шкіра краще постачається кров’ю, а клітини шкіри забезпечуються великою кількістю кисню”.

В результаті виходить гарний та здоровий колір обличчя.