Багато людей розуміють, що постійне носіння окулярів приносить більше дискомфорту, ніж користі та відмовляються від таких виробів на користь лінз. Сучасні технології в галузі офтальмології та оптики надають нам різноманітні варіанти лінз для корекції зору. Компактні, але потужні вироби стали невіддільною частиною повсякденного життя для багатьох людей, забезпечуючи комфорт та відмінний зір. І хоча підбирати такі вироби повинен лікар, ще до звернення до офтальмолога варто розібратися в тому, які лінзи бувають.

Форма та призначення: основні технічні характеристики

Залежно від форми виділяють такі типи контактних лінз:

  • Сферичні. Мають вигляд напівсфери, відрізняються однаковим радіусом кривини. Використовуються при корекції далекозорості або короткозорості різного ступеня важкості. Наприклад, сферичні лінзи Alcon Air Optix Hydraglyde виробляються з діоптріями від +8 до -12.
  • Асферичні. Такі вироби відрізняються незвичайною формою поверхні – вона виконується у формі еліпса та відрізняється різним радіусом кривини (він зменшується від країв до центральної частини). Такі вироби допомагають досягти більш високої чіткості зору при тяжких порушеннях, зокрема при високому ступеню короткозорості або далекозорості.
  • Торичні. Мають особливу сфероциліндричну форму, а також спеціальну конструкцію, яка змушує їх триматися стабільно на поверхні ока. Такі вироби необхідні для корекції астигматизму.
  • Мультифокальні. Такі вироби характеризуються наявністю декількох оптичних зон, тобто вони дозволяють добре бачити на різній відстані – як поблизу, так і на дистанції. Це просто незамінна опція для людей, які до покупки лінз користувалися декількома парами окулярів. 

Абсолютно окрема група контактних лінз – кольорові лінзи, які не впливають на гостроту зору. Такі вироби є винятково декоративними.Проте забарвленими можуть бути й будь-які з перерахованих вище видів для корекції зору.

Стає зрозуміло, що різні види лінз для очей розраховані різні особливості зору. Для корекції звичайної далекозорості підійдуть прості сферичні вироби, а пацієнтам з важкою формою астигматизму необхідні торичні вироби. Безумовно, складність лінз безпосередньо впливає їх вартість.

Види лінз залежно від термінів носіння

7qjsPRjYmVeel6q5QmRf1L27NsJSS6AV0gcFg7x-7gThtHgdu9ZL4q6nkwoLfkfmXxCEVoUMNHusEUnxl_fC-Bcbt7i5PLgI2uT2wb0Nyp121fIkzgfikusX4npOYapT5wUWvdPdWFO-1dcmNCu74Tk

Різні лінзи мають різні терміни заміни, виробники пропонують такі види:

  • Одноденні. Їх надягають лише один раз, після чого викидають. Деякі з них можна вільно проносити добу, не знімаючи на ніч. Такі різновиди контактних лінз часто рекомендують дітям і підліткам через їхню неакуратність, пов’язану з віковими особливостями.
  • Планової заміни. Вони можуть бути розраховані на 2 тижні, місяць, 3 місяці та навіть більше. Термін носіння зазначається виробником на упакуванні. Лінзи планової заміни необхідно щодня знімати, промивати та зберігати у контейнері, заповненому спеціальним розчином. Місячні та квартальні лінзи також вимагають часто регулярного очищення від ліпідних відкладень на поверхні.

Додаткові характеристики

Лінзи можуть ділитися на види ще й залежно від наявності інших критеріїв, зокрема:

  • Матеріалу. Ця характеристика впливає на кисневу проникність виробу. Чим вона більша, тим краще для очей. Виробники пропонують гідрогелеві та силікон-гідрогелеві вироби, останні види лінз для очей є більш дихаючими.
  • Рівень утримання вологи. Чим більше вологи міститься в лінзі, тим комфортніше вона відчувається на очах. Виробники випускають спеціальні лінійки таких виробів, які більше ніж наполовину складаються з води та підтримують відмінний рівень зволоженості протягом усього дня.
  • Ультрафіолетового захисту. Наявність UV-фільтра відіграє дуже важливу роль для збереження здоров’я очей у різні пори року. Така опція допомагає захистити структури ока від шкідливого впливу ультрафіолету.
  • Кольору. Як ми вже говорили трохи вище, існують лінзи для зору, які також змінюють колір райдужної оболонки ока. Вони не тільки забезпечують відмінну чіткість бачення, але й допомагають підкреслити природний колір або кардинально змінити його, змінюючи імідж.

Вибрати відповідні контактні лінзи допоможе лікар. Офтальмолог виміряє зір і допоможе зробити правильний вибір. А якщо вам потрібні якісні та доступні контактні лінзи, види та ціни таких виробів вас точно потішать в інтернет-магазині Ligrand. Тут зібрано чудовий асортимент оптики для корекції зору, а також аксесуарів. Компанія здійснює доставку по всій Україні. Мешканці Києва можуть скористатися можливістю самовивезення та кур’єрської доставки.

*На правах реклами