Які б причини не спонукали вас припинити їсти м’ясо, наслідки цього рішення для організму будуть однакові для всіх, хоча, звичайно, і в різній мірі. Давайте розберемося, що зміниться у вашому організмі.

На сьогоднішній день велика частина людей, яка не вживає м’ясо, роблять це свідомо, слідуючи своїм внутрішнім спонуканням. Вони у всіх різні, від бажання стати здоровішими, змінивши раціон харчування, до моди на подібний стиль життя. Адже погодьтеся, що в наш час не їсти м’ясо — це скоріше бути винятком, ніж правилом. Тому кожен, хто зважився мимоволі стає «білою вороною» серед своїх «хижих» побратимів.

Відмова від м’яса: що зміниться в організмі
1. Організм недоотримає білок

Без сумнівів, м’ясо можна назвати справжнім джерелом білка. Для організму це органічна речовина надзвичайно важлива, і найлегший спосіб його отримати — вживати м’ясні продукти. Однак варто зазначити, що кожен окремо взятий організм має різну потребу в білку. І всупереч широко поширеним помилкам щодо білка і м’яса, ви повинні розуміти, що існують продукти, які містять таку ж кількість даної речовини.

Наприклад, кіноа. Цікаво, що деякі його сорти містять більше 20% білка. І питання навіть не в тому, чи будете ви їсти його щодня, чи ні. Адже спочатку ви відповісте собі на питання про те, що це за продукт, далі дізнаєтесь, що кіноа росте в основному на схилах Анд у Південній Америці. Тому замінити м’ясо цим продуктом буде складно, у разі, якщо ви не місцевий мешканець.

2. Менше поживних речовин

Крім білка, в м’ясі міститься також велика кількість інших поживних речовин, і якщо ви перестаєте його їсти, то заповнити їх запас часто буває дуже важко. Одними з таких речовин є залізо і вітаміни групи В. Але є хороша новина – існують спеціальні вітамінні комплекси і штучні добавки. Фахівці радять вживати їх при анти-м’ясному харчуванні.

3. Вага знизиться

Мрієте ви схуднути чи ні — якщо ви перестаєте їсти м’ясо, то все одно це призведе до зниження ваги. Бобові, курка і риба не зможуть давати вам в добу ту ж кількість калорій, що і м’ясні продукти. Вони не настільки калорійні, як може здаватися на перший погляд.

4. Зміна рівня кислотності

Для здоров’я важливо, щоб кислотність була ні менше, ні більше потрібного для організму рівня. Адже правильний баланс сприяє створенню в організмі ідеального середовища для ефективної опірності хворобам. А так як червоне м’ясо є одним з лідируючих кислотоутворюючих продуктів, то відмова від нього загрожує погіршенням опірності організму.

5. Зменшення дискомфорту у шлунку

Незважаючи на явні переваги м’яса у підтриманні рівня кислотності, є у нього і один мінус – воно повільно перетравлюється, а це в свою чергу створює для шлунково-кишкового тракту явні незручності. Правда, саме в момент переходу до немясний раціон, ці незручності подвояться, так як організму доведеться зайнятися не настільки звичною діяльністю – переробкою клітковини у великих кількостях. Але цей ефект погіршення є тільки на перших порах переходу, і незабаром він зникає.

6. Ваша шкіра стане інший

На шкірі завжди відображаються проблеми кожного з органів нашого тіла. Тому проблемна шкіра з нездоровим відтінком повинна бути підказкою, і не варто її ігнорувати. Припинивши вживати м’ясо, ви й справді можете змінити стан шкіри в кращу сторону. Причина в тому, що м’ясні продукти сильно завантажують печінку і нирки, а при його відсутності вони будуть набагато ефективніше справлятися з фільтрацією шкідливих елементів. А це означає, що менше стане і токсинів, що впливають на здоров’я шкіри.

Сподіваємося, що інформація допоможе зробити ваше життя якіснішим, який би тип харчування – м’ясний чи ні – ви не вибрали. І мудрих вам рішень на шляху до здоров’я!

Джерело: headinsider