Постачаючи організм широким набором вітамінів і мікроелементів, ми забезпечуємо своєму здоров’ю більш надійний захист від хвороб. Зараз, в період, що передує масовим зараженням грипом і ГРВІ, експерти радять особливо уважно стежити за харчуванням.

За словами лікаря Вікторії Савицької, правильне харчування, збалансований раціон і помірні фізичні навантаження – це саме той комплекс, який допомагає вистояти в сезон хвороб. Експерт зазначила: в ідеалі денний раціон повинен на 60-70% складатися з рослинних продуктів, оскільки саме вони є джерелом найбільшої кількості необхідних для захисту від вірусів мікроелементів. Також в меню повинні бути присутніми крупи, масла, м’ясо і молочні вироби.

Один з найцінніших вітамінів восени – В1 (тіамін). Ця речовина захищає нерви, зберігає ясний розум і хорошу пам’ять, так як допомагає уповільнити старіння клітин мозку. В сучасних умовах, порушення обміну вітаміну В1 виражається в появі депресії, дратівливості, безсоння, швидкої стомлюваності. Продукти харчування, що містять тіамін, вчені рекомендують їсти щодня. В1 міститься в кисломолочних продуктах, різних злаках, горосі.

Всі молочні продукти, біле і червоне м’ясо, субпродукти, гречка, овес, а також бобові багаті вітаміном В2 (рибофлавін) грає важливу роль у підтримці здоров’я людини. Біологічна роль рибофлавіну визначається входженням його похідних (коферментів) до складу великого числа найважливіших окисно-відновних ферментів. Від його нормальної концентрації залежить стан шкіри, нігтів і волосся.

Риба, курятина, квасоля, картопля, солодкий перець – це джерела вітаміну В6 (піродиксин). Дана речовина володіє цілим спектром корисних властивостей і вирішує різні завдання, але його основною функцією є забезпечення обміну амінокислот, які служать для побудови білків. Наявність запасів вітаміну B6 в організмі перешкоджає різких коливань рівня глюкози в крові, нормалізує метаболізм в тканинах головного мозку, покращує пам’ять.

Вітамін В12 (кобаламін) міститься в жирній рибі, м’ясі і субпродуктах. Він впливає на стан швидко оновлюються тканин-крові, імунної системи, шкіри і слизової шлунково-кишкового тракту. Також приносить неоціненну користь у формуванні нервових волокон і робить позитивний вплив на обмін речовин, рух ліпідів і вуглеводів в організмі.

Звичайно, в сезон розгулу вірусів не обійтися без вітаміну С. Його запаси в організмі добре заповнює настій шипшини. Крім того. вітамін С у великій кількості міститься в смородині, обліписі, цитрусових, зеленій цибулі, зеленому горошку, в яблуках і квашеній капусті. Вітамін С є найдоступнішим для людини антиоксидантом, здатним впливати на імунну систему, зміцнюючи її. Також вітамін С захищає від старіння.

Інший найважливіший для стану імунітету нутрієнт – це вітамін D. У сукупності з іншими вітамінами він підсилює імунну систему людини і є відмінним профілактичним засобом проти простудних захворювань. Щоб його отримувати, лікар радить включити в меню омлети, печінку тріски, вершкове масло.

Крім того, восени і взимку важливо отримувати достатньо вітаміну А (ретинолу). Вітамін А сприяє зміцненню імунітету: він оберігає людину від простудних і інфекційних захворювань, запобігає багато хвороби травної, серцево-судинної та сечостатевої систем, що сприяє підвищенню рівня «корисного» холестерину і зменшення кількості «шкідливого». Будучи природним антиоксидантом, він уповільнює процеси старіння, прискорює загоєння тканин, запобігає розвитку ракових захворювань.

«Щоб не допускати дефіциту вітаміну А, на столі постійно повинні бути страви з печінки, червоні овочі та фрукти, масла тваринного походження», – дала рада фахівець.

Раніше ми писали про те, що дешевий гарбуз може бути справжнім «природними ліками» від гіпертонії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯКІ ВІТАМІНИ ПОЛІПШАТЬ САМОПОЧУТТЯ ВОСЕНИ

10 НАЙКОРИСНІШИХ ОСІННІХ ПРОДУКТІВ