Старіння – неминучий біологічний процес, який впливає на всі системи організму, в тому числі і на волосся. Однак деякі люди сивіють швидше за інших. Причиною тому може бути походження.

Нове дослідження описує унікальні характеристики старіння волосся у різних етнічних груп, які, як сподіваються автори, допоможуть у підході з урахуванням культурних особливостей при складанні рекомендацій щодо запобігання пошкодження волосся протягом усього життя.

Початок посивіння волосся залежить від раси: середній вік для європейців – в середині 30-ти років, для азіатів – в кінці 30-ти років, а для африканців – в середині 40 років. Європейці та азіати зазвичай відчувають пошкодження дистального стрижня волосини, в той час як афроамериканці бачать пошкодження ближче до кореня волоса. Зміни в постменопаузі включають зменшення кількості волосся в фазі анагену (активних або зростаючих) на лобовій частині черепа, зниження швидкості росту і зменшення діаметра волосся.

Читайте також:  Як довго зберігається імунітет від COVID-19

Подібно шкірі, старіння волосся включає в себе як внутрішнє – природні фізіологічні зміни, що відбуваються з плином часу, так і зовнішнє – викликані впливом навколишнього середовища і фізичним стресом при щоденному догляді.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News