Норвезькі вчені виявили ще один ризик для здоров’я людини , пов’язаний з сидячим способом життя. Як з’ясувалося , чим більше часу хлопчики підлітки проводять перед екранами телевізорів , тим нижче щільність їхніх кісток .

Дослідники з Арктичного університету Норвегії вивчили вплив сидячого способу життя на здоров’я хлопчиків підліткового віку . Саме в цей період життя людини закладаються ті показники здоров’я , які будуть впливати на все його життя. Підлітки ростуть , а разом з ними зміцнюється і мінеральна щільність кісток.
 
Чим нижче цей показник , тим вище ризик розвитку остеопорозу , а також небезпека переломів і серйозних травм. Норвезькі вчені встановили , що підлітки , які проводять багато часу перед екранами телевізорів і комп’ютерів мають значно меншу мінеральну щільність кісток , ніж їх ровесники , які проводять час більш активно. Правда , це стосується тільки хлопчиків.
 
У сферу уваги вчені потрапили 484 хлопчика і 463 дівчинки віком від 15 до 18 років. З’ясувалося , що хлопчики значно довше дівчаток сидять перед екранами телевізорів і комп’ютерів , тому й щільність кісток у них нижче. У дівчаток , навпаки , спостерігалася протилежний ефект. Ті з них , хто проводив перед телевізором від 4 до 6 годин на день , мали більш високу мінеральну щільність кісток , ніж ті , хто дивився ТВ не більше півтори години . І ця різниця залишилася незрозумілою , навіть коли дослідники врахували особливості стилю життя дівчаток.
 
Зате серед хлопчиків висновок був однозначний: сидячий спосіб життя робить їх кістки набагато більш крихкими. За даними експертів , кожен п’ятий чоловік старше 50 років страждає від остеопорозу.

Читайте також:  Лікар-психіатр назвав 7 звичок, які миттєво зроблять вас привабливішими

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯКІ ЗВИЧКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ?