Отже, ви зрозуміли: лінзи роблять ваше життя простіше, і немає більше ніякого сенсу від них відмовлятися. Що далі?

Виберіть вид, який вам підходить

Всі контактні лінзи можна розділити на 2 категорії: за терміном придатності і за типом зору. І якщо другий вам підбере офтальмолог, то термін придатності ви можете вибрати самі. Які вони бувають:

  1. Одноразовий. Найзручніші в плані носіння і гігієни: вранці надів, ввечері зняв і викинув. Не потрібно ніякого спеціального догляду та зберігання. Коштують вони, як правило, дорожче.
  2. На 30 днів. У них можна спати: це зручно для людей, яким важко знімати і надягати контактні лінзи.
  3. На 7 або 14 днів. Це проміжний варіант, компроміс між щоденними і місячними лінзами. На ніч їх потрібно знімати і зберігати в спеціальному розчині.
Читайте також:  Місячні контактні лінзи: чому вони заслуговують уваги

Контактні лінзи

Терміни заміни порушувати не можна, інакше ви ризикуєте отримати алергію, кон’юнктивіт, гіпоксію рогівки і ще масу неприємних хвороб.

Синдром сухого ока при носінні лінз можна уникнути.

Щоб очі не ставали сухими і не дратувалися, потрібно робити перерву. Лікарі рекомендують відпочивати від лінз хоча б один день на тиждень.

Крім того, можна носити зволожуючі силіконові гідрогелеві лінзи. Силікон добре пропускає кисень – а це головна умова для здорового природного сльозовиділення.

Перед тим, як надіти контактні лінзи в перший раз, потрібно знати кілька важливих умов:

Контактні лінзи

  1. Обов’язково пройдіть діагностику зору, щоб визначити, чи підійде вам взагалі цей спосіб.
  2. Визначтеся, з якою метою ви збираєтеся їх носити: щоб краще бачити весь день або тільки під час читання? А, може, вони потрібні вам тільки для роботи за комп’ютером? Спеціаліст підбере для вас зручний варіант.
  3. Лінзи вимагають спеціальні засоби для догляду: вам знадобиться розчин для зберігання лінз і очні краплі. Їх не можна промивати водою, навіть добре очищеною. На лінзі можуть осісти домішки, які викличуть інфекцію.
  4. Якщо контактні лінзи виявилися незручними, не бійтеся експериментувати з формами, матеріалами і брендами. Але спочатку ще раз проконсультуйтеся з окулістом. Продовжуйте пробувати нові варіанти, поки не знайдете той, при якому ви взагалі не будете відчувати нічого стороннього на очах.
  5. Лінзи не можна носити в басейнах і природних водоймах. Там багато бактерій, тому можна легко заробити інфекцію. А ще вони можуть просто поплисти з ока.
  6. Контактні лінзи не можуть погіршити зір: це міф. Але вам може так здатися через порівняння картинки в лінзах і без: контраст створює враження, що ви почали бачити гірше.
Читайте також:  Місячні контактні лінзи: чому вони заслуговують уваги

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
6 ПОМИЛОК, ЯКІ ВИ РОБИТЕ, КОЛИ НОСИТЕ КОНТАКТНІ ЛІНЗИ

ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА КОНТАКТНИМИ ЛІНЗАМИ