14 лютого зовсім скоро, і, можливо, ви вже почали готуватися до романтичної вечері. Ці продукти стануть його чудовим доповненням.

Існує досить багато продуктів, які посилюють статевий потяг. Інакше такі продукти називаються афродизіаками. Згідно з Pharmacognosy Review, до афродизіаків може належати їжа або ліки, які підвищують лібідо (сексуальний потяг).

Ось які продукти вам варто звернути увагу.

Устриці. Вони, за словами Лізи Янг, члена Медичної експертної ради Eat This, Not That, в устрицях багато цинку. Відомо, що цей мінерал може впливати на вироблення тестостерону. Також цей продукт багатий на омега-3, які покращують кровотік, еректильну функцію, роботу яєчок. Крім того, відомо, що цинк підвищує рівень дофаміну, а між дофаміном та покращенням ерекції є зв’язок.

Шафран. У ході дослідження, проведеного Phytomedicine, з’ясувалося, що таблетки шафрану (200 мг на день) можуть допомогти при еректильній дисфункції. Вони збільшують кількість ерекцій та їх тривалість. В іншому дослідженні, яке було опубліковано в Human Psychopharmacology, говориться, що 30 мг шафрану на день можуть сприяти підвищенню збудження у жінок та збільшують кількість природного мастила.

Авокадо. До складу цього фрукта входять ненасичені жири, які важливі для гормонального здоров’я. Містить авокадо та фолієву кислоту, з якої виробляється гістамін – речовина, що вивільняється при збудженні або оргазмі.

Фісташки. У рамках невеликого дослідження, опублікованого в Міжнародному журналі досліджень імпотенції, з’ясувалося, що фісташки можуть мати властивості, схожі на властивості афродизіаку. Однак брали участь у цьому дослідженні лише 17 чоловіків, тому потрібні ще додаткові докази такого ефекту фісташок. При цьому в учасників через три тижні покращилася еректильна функція.

Мак. У невеликій науковій роботі, опублікованій у Першому міжнародному журналі андрології, зазначається, що через 12 тижнів чоловіки, яким давали маку, повідомили про збільшення сексуального потягу та загального сексуального благополуччя. У ході іншого дослідження вивчалися жінки під час постменопаузи, у яких через антидепресанти знизилося лібідо. За рахунок маки їм вдалося позбутися цієї проблеми.

Червоний женьшень. Згідно з науковими дослідженнями, у цієї рослини – безліч позитивних властивостей. У тому числі зміцнення здоров’я серця, імунітету, антиоксидантний ефект, здатність підвищувати лібідо. У дослідженні, опублікованому в Journal of Sexual Medicine, з’ясувалося, що три капсули червоного женьшеню на день допомогли посилити сексуальне збудження в учасників. У ході інших досліджень було показано, що ця рослина покращує еректильну дисфункцію та уповільнює передчасну еякуляцію.

Ягоди. Вони містять багато флавоноїдів (особливо багато їх у ожині), що дозволяє чоловікам підтримувати ерекцію. Крім того, у дослідженні Pharmacognosy Review говориться, що флавоноїди покращують якість сперми.