ГоловнаНовини Здоров'яСкільки потрібно дивитися в очі незнайомцю? Думка вчених

Скільки потрібно дивитися в очі незнайомцю? Думка вчених

Коли незнайомець довго дивиться прямо нам в очі, ми починаємо нервувати і бентежитися. Але щоб зав’язати розмову, необхідно налагодити зоровий контакт. Якою ж має бути тривалість погляду, щоб ми не ставили себе в незручне становище? Вчені з Лондонського університетського коледжу провели експеримент і відповіли на це питання.

Витріщалки

Британські психологи зібрали 500 добровольців, які спочатку заповнили короткий особистісний опитувальник, який визначає особливості темпераменту і характеру, а потім переглянули кілька відеороликів. Протягом різного часу випробувані повинні були висидіти під пильним поглядом 4 чоловіків і 4 жінок. Як тільки глядачі відчували дискомфорт, їм потрібно було натиснути на червону кнопку. Під час експерименту учасників знімали на відео, відстежуючи рухи очей за допомогою спеціальних датчиків.

Представники обох статей не дуже люблять грати в баньки з незнайомцями.

Згідно з отриманими даними, оптимальна тривалість погляду незнайомої людини становить всього 3,3 секунди. Стосується це як чоловіків, так і жінок: представники обох статей не дуже люблять грати в витрішки з незнайомцями.

Психологічне збудження, яке визначається по розширенню зіниць, допомогло учасникам трохи довше витримувати пильний погляд. Така реакція може свідчити як про симпатію, так і про антипатію. У будь-якому випадку, якщо під вашим пильним поглядом зіниці незнайомця розширилися, це може вказувати на його зацікавленість і бажання продовжити зоровий контакт. Втім, не варто списувати з рахунків і патологічний мідріаз (розширення зіниць), викликане ураженнями окорухового нерва, черепно-мозкову травму, контузію або вживання деяких лікарських і наркотичних засобів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК СТАТИ ВПЕВНЕНОЮ СОБІ І ПІДВИЩИТИ САМООЦІНКУ