Коли незнайомець довго дивиться прямо нам в очі, ми починаємо нервувати і бентежитися. Але щоб зав’язати розмову, необхідно налагодити зоровий контакт. Якою ж має бути тривалість погляду, щоб ми не ставили себе в незручне становище? Вчені з Лондонського університетського коледжу провели експеримент і відповіли на це питання.

Британські психологи зібрали 500 добровольців, які спочатку заповнили короткий особистісний опитувальник, який визначає особливості темпераменту і характеру, а потім переглянули кілька відеороликів. Протягом різного часу випробувані повинні були висидіти під пильним поглядом 4 чоловіків і 4 жінок. Як тільки глядачі відчували дискомфорт, їм потрібно було натиснути на червону кнопку. Під час експерименту учасників знімали на відео, відстежуючи рухи очей за допомогою спеціальних датчиків.

Читайте також:  Чи може сидяча робота приводити до каменів у нирках: пояснює лікар

Представники обох статей не дуже люблять грати в баньки з незнайомцями.

Згідно з отриманими даними, оптимальна тривалість погляду незнайомої людини становить всього 3,3 секунди. Стосується це як чоловіків, так і жінок: представники обох статей не дуже люблять грати в витрішки з незнайомцями.

Психологічне збудження, яке визначається по розширенню зіниць, допомогло учасникам трохи довше витримувати пильний погляд. Така реакція може свідчити як про симпатію, так і про антипатію. У будь-якому випадку, якщо під вашим пильним поглядом зіниці незнайомця розширилися, це може вказувати на його зацікавленість і бажання продовжити зоровий контакт. Втім, не варто списувати з рахунків і патологічний мідріаз (розширення зіниць), викликане ураженнями окорухового нерва, черепно-мозкову травму, контузію або вживання деяких лікарських і наркотичних засобів.

Читайте також:  5 речей, яких ви не повинні робити задля збереження густоти волосся

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК СТАТИ ВПЕВНЕНОЮ СОБІ І ПІДВИЩИТИ САМООЦІНКУ