Представники науки побачили корисну для людей межу в зменшених дозах спиртного. Вживання невеликих порцій алкоголю сприяє зниженню ризику передчасної смерті, – це показало дослідження, проведене у Великобританії.

«Невеликі порції спиртного допомагають знизити споживання алкоголю і зменшити кількість передчасних смертей, пов’язаних з його надмірним споживанням», – цей висновок було зроблено вченими з Університетів Ліверпуля і Шеффілда.

Іншими словами, дослідники бачать користь не в малій кількості випивки як такій, а в самому принципі зменшення обсягу випитого алкоголю. Все логічно: чим незначніша порція, тим менше людина випиває. Зменшуйте свої звичні порції на чверть, – дали пораду наукові фахівці.

У проведеному ними дослідженні взяли участь 278 добровольців. Випробування полягали в тому, що, перебуваючи під прихованим спостереженням вчених, люди могли замовляти собі спиртне, вибираючи або стандартну порцію, або зменшену. Експерименти проводилися як з вживанням міцних алкогольних напоїв, так і менш міцних, вина і пива.

Підсумок цих досліджень такий: постійний вибір на користь малих порцій випивки в підсумку сприяв суттєвому зниженню кількості вживаного кожен людиною спирту в цілому. В експерименті з міцним алкоголем зниження обсягу спиртного склало 20,7-22,3%, в експерименті з вином і пивом – 32,4-39,6%.

«Звичні порції спиртного слід скоротити на 25% – це призведе до зменшення кількості смертей на 5,6-13,2% в рік», – резюмували автори дослідження.

Буквально днями журнал The Lancet опублікував отримані науковцями дані, що спростовують припущення того, що спиртне в помірних дозах може бути корисним для серця і судин. Раніше стверджувалося, що малі дози алкоголю надають стимулюючу дію на органи судинної системи і тренують тим самим серце. Але дослідники виявили нові дані про вплив спиртних напоїв на людський організм і заявили, що безпечного для здоров’я мінімального порогу алкоголю не існує.

Джерело: МедікФорум