Дотримання питного режиму в зимовий період вкрай важливо, оскільки на організм в цю пору року впливає опалювальний сезон. Крім того, взимку зростає вживання чаю і кави, вживаних для зігрівання, в той час як ці напої є сечогінними продуктами і вимагають додаткового пиття чистої води.

Медики поділилися своєю думкою про те, скільки потрібно пити води в опалювальний сезон. За їх словами, усереднена фізіологічна потреба в чистій волозі становить 30 грамів води на кожен кілограм маси тіла.

“Обсяг чистої води, без урахування супів, соків, чаю, кави, молока і будь-якої рідкої їжі, становить 1,5-2 літри в день. Ця рекомендація підходить для зимового періоду. Але якщо людина займається спортом, її потреба в рідині зростає», – заявив лікар-кардіолог телемедичного сервісу «Модуль Здоров’я» Роман Шульдешов.

Він також зазначив, що після кожної склянки чаю чи кави потрібно додатково пити чисту воду – після цих напоїв з сечогінним ефектом волога активно покидає організм і баланс рідини важливо врівноважувати. Якщо людина п’є недостатньо води, це створює передумови до розвитку зневоднення, сонливості і головного болю.

Крім того, в умовах опалювального сезону важливим для гарного самопочуття фактором стає вологість повітря і температурне середовище. За словами реаніматолога, спеціаліст дистанційного сервісу ТелеМед Андрія Мельникова, оптимальна температура житлових приміщеннях вона не повинна перевищувати 20-22 градусів, в офісних – 18-20 градусів. При жаркому повітрі в кімнаті (25-26 градусів) активізуються механізми терморегуляції, в результаті вода набагато інтенсивніше випаровується з тіла через дихання і піт. В таких обставинах збільшується потреба організму в рідині, а люди часто цього не відчувають, оскільки вираженого почуття спраги може не бути. Але недолік води на тлі опалення може погано впливати на кровообіг, роботу серця і мозку, стан шкірних покривів і слизових. Крім того, в дуже теплих приміщеннях активніше розвиваються бактерії.

Фахівці підкреслюють, що повітря в приміщенні необхідно додатково зволожувати. Наприклад, частіше проводити вологе прибирання, користуватися зволожувачами повітря, тримати у батарей відкриті ємності з водою. Також поліпшити мікроциркуляцію повітря в квартирі і офісі допомагають кімнатні рослини.

“Перегріте, з низькою вологістю, погано провітрюване приміщення здатне викликати загострення хронічних хвороб-артеріальної гіпертензії, астми. Занадто сухе повітря підвищує ймовірність вірусних захворювань і може провокувати напад стенокардії, інфаркт, підйом артеріального тиску», – констатували лікарі.