Чи можете ви піднятися на 4 сходових прольоти швидко і без зупинок? Вчені стверджують, що це ключовий показник, що говорить про загрозу передчасної смерті.

Можливість підніматися на 4 сходових прольоти без зупинки для того, щоб відпочити, є ключовою при профілактиці передчасної смерті. Іспанські вчені перевірили цю теорію майже на 13 000 осіб, у яких вже були серцево-судинні захворювання, або були підозри в їх наявності. З’ясувалося, що ті люди, які не могли піднятися по сходах без зупинок, в три рази частіше згодом вмирали від хвороб серця і навіть в два рази частіше йшли з життя через рак. Автори дослідження вважають, що отримані ними результати дають ще один переконливий доказ переваг фізичних навантажень у справі здоров’я і тривалості життя.

Учасників дослідження просили ходити пішки або бігти на біговій доріжці, поступово збільшуючи швидкість пересування до тих пір, поки вони не стикалися з вираженою втомою. При цих навантаженнях всі добровольці були підключені до ехокардіографа, який за допомогою звукових хвиль створює картинки працюючого серця, включаючи його розмір і форму. Цей апарат використовується більше 30 років в якості визнаного методу діагностики серцево-судинних захворювань. Ехокардіограми також демонструють, наскільки добре працюють клапани і камери серця.

Дослідники також ретельно вимірювали в учасників рівень витрат енергії в метаболічному еквіваленті, за яким можна визначити показники використання кисню, як в спокійному сидячому положенні, так і при навантаженнях. Згодом усіх добровольців розділили на дві групи залежно від продемонстрованих ними показників, а вже потім за ними спостерігали протягом 5 років. За цей термін 1 253 людини померло від серцево-судинних захворювань, 670 від раку і 650 від інших причин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ЯТЬ ЗВИЧОК, ЯКІ МОЖУТЬ ДОДАТИ 10 РОКІВ ЖИТТЯ