Чи можете ви піднятися на 4 сходових прольоти швидко і без зупинок? Вчені стверджують, що це ключовий показник, що говорить про загрозу передчасної смерті.

Можливість підніматися на 4 сходових прольоти без зупинки для того, щоб відпочити, є ключовою при профілактиці передчасної смерті. Іспанські вчені перевірили цю теорію майже на 13 000 осіб, у яких вже були серцево-судинні захворювання, або були підозри в їх наявності. З’ясувалося, що ті люди, які не могли піднятися по сходах без зупинок, в три рази частіше згодом вмирали від хвороб серця і навіть в два рази частіше йшли з життя через рак. Автори дослідження вважають, що отримані ними результати дають ще один переконливий доказ переваг фізичних навантажень у справі здоров’я і тривалості життя.

Читайте також:  Лікарі назвали п'ять речей, які не можна робити відразу після пробудження

Учасників дослідження просили ходити пішки або бігти на біговій доріжці, поступово збільшуючи швидкість пересування до тих пір, поки вони не стикалися з вираженою втомою. При цих навантаженнях всі добровольці були підключені до ехокардіографа, який за допомогою звукових хвиль створює картинки працюючого серця, включаючи його розмір і форму. Цей апарат використовується більше 30 років в якості визнаного методу діагностики серцево-судинних захворювань. Ехокардіограми також демонструють, наскільки добре працюють клапани і камери серця.

Дослідники також ретельно вимірювали в учасників рівень витрат енергії в метаболічному еквіваленті, за яким можна визначити показники використання кисню, як в спокійному сидячому положенні, так і при навантаженнях. Згодом усіх добровольців розділили на дві групи залежно від продемонстрованих ними показників, а вже потім за ними спостерігали протягом 5 років. За цей термін 1 253 людини померло від серцево-судинних захворювань, 670 від раку і 650 від інших причин.

Читайте також:  10 простих способів поліпшити метаболізм і спалювати в два рази більше калорій

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ЯТЬ ЗВИЧОК, ЯКІ МОЖУТЬ ДОДАТИ 10 РОКІВ ЖИТТЯ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News