Нутриціолог Олена Суханова розповіла про добові норми споживання цукру та що буде, коли щоденний раціон надмірно солодкий.

Поласувати солоденьким люблять багато хто з нас. Причому ми помиляємося, вважаючи, що цукор – це тільки те, що ми з’їдаємо у вигляді білого доданого цукру в чистому вигляді. Адже цукор міститься у багатьох продуктах, які ми їмо протягом дня.

«Норма споживання цукру – не більше 5% на день від добового раціону. При середньодобовому калоражі в 2000 ккал – це не більше 100 ккал на день. Якщо перевести в чайні ложки, це 6 чайних ложок по 4 г цукру», — пояснює експерт.

На перший погляд здається чимало. Але якщо порахувати солодкий йогурт на сніданок, кукурудзяні пластівці, цукерку або шматок торта на обід з чаєм і так далі, набігає загалом понад норму.

Щоб мінімізувати обсяги цукру у своєму раціоні, мінімізуйте його кількість там, де ви можете це зробити. Наприклад, не кладіть білий цукор у чай та каву, відмовтеся від солодких газованих напоїв, приберіть солодку магазинну випічку.

Якщо печене – ваша слабкість, готуйте домашню випічку, замінюючи в ній цукор на корисні замінники (наприклад, стевію) або без цукру.

Замість білого цукру поставте на стіл мед або варення із натуральних ягід, сиропи або джеми. Так, там теж є цукор, але ми говоримо про те, щоб максимально скоротити його кількість. Тому доданий білий цукор у чистому вигляді прибираємо.

Цукор шкідливий не сам по собі, а надмірним споживанням вуглеводів, стрибками інсуліну та підвищенням цукру крові, що в результаті призводить до набору зайвої ваги і далі по ланцюжку до інших проблем.

Багато хто, бажаючи схуднути, виключають із раціону жири. І це ключова помилка. Обмежувати потрібно насамперед швидкі вуглеводи, і цукор у тому числі.

А ось жири та білки, навпаки, повинні завжди бути присутніми в раціоні з розрахунку 1 г жирів та 1,5 г білків на кг вашої ваги.