ГоловнаСтоматологіяЧищення зубів у стоматолога: Air Flow або ультразвук

Чищення зубів у стоматолога: Air Flow або ультразвук

Професійний догляд за зубами сьогодні вважається стандартом гігієни ротової порожнини. Навіть якщо ви користуєтесь електричною зубною щіткою, іригатором, флосом, а процедури завершуєте засобом для ополіскування, все одно цього недостатньо для ідеальної чистоти зубів. У важкодоступних місцях скупчуються відкладення, утворюються наліт і зубний камінь, створюються всі умови для розмноження бактерій. Не допустити розвитку карієсу та попередити інші потенційні ризики допоможе тільки стоматологічна чистка.

Чищення зубів

Сьогодні стоматологія пропонує два види послуг: ультразвукова чистка й Air Flow. Варто з’ясувати, чим вони відрізняються та який варіант буде більш доречним у різних ситуаціях.

Air Flow

Метод відомий як дбайлива та ефективна чистка. Маніпуляція проводиться за допомогою потоку повітря, води і соди. Суміш під тиском подається в порожнину рота за допомогою спеціального інструмента – хендібластера. Завдяки спрямованому впливу метод дозволяє ліквідувати наліт навіть у важкодоступних місцях.

Air Flow добре справляється з харчовим нальотом, очищає зуби від наслідків куріння і вживання кави. М’який вплив води і соди має легку відбілюючу дію, прибирає жовтизну зубів.

Процедуру рекомендовано проводити двічі на рік, також її обов’язково роблять перед протезуванням або відбілюванням. Важливо знати, що Air Flow – більш щадний метод очищення, тому він не завжди справляється із зубним каменем.

Ультразвукова чистка

Більш кардинальний метод, в основі якого лежить вплив ультразвукових хвиль на поверхню зуба. Для чищення використовують спеціальний інструмент – скалер. Він безпечно для емалі знищує зубний камінь. Під його впливом відкладення дробляться на дрібні частинки, а потім вимиваються водою.

Серед плюсів методу – видалення зубного каменю не тільки на видимих ​​зонах, а й в приясенних кишенях. Особливістю процедури є збільшення загальної чутливості в ротовій порожнині, тому після обробки додатково наносять спеціальну пасту і полірують поверхні. Щоб знизити чутливість, зуби покривають десенсітайзером.

Як видно, професійна чистка – це цілий комплекс послуг. Вона не тільки забезпечує якісну гігієну ротової порожнини, а й дозволяє своєчасно виявити і локалізувати каріозні зони. Найчастіше в стоматологічній практиці використовують комбінований метод, застосовуючи як Air Flow, так і ультразвук для різних локацій.

*На правах реклами