Заморожені продукти харчування, включаючи фрукти та овочі, часто вважаються дешевими, несмачними і навіть шкідливими для здоров’я. Але насправді, саме в заморожених продуктах зберігається найбільша кількість вітамінів і мінералів, як вважають експерти.

Суспільству необхідно змінити своє ставлення до замороженої їжі, як до дешевої і не дуже здорової. Експерти розповідають, що за вмістом поживних речовин, вітамінів і мінералів заморожені продукти не тільки не поступаються натуральним, але і перевершують їх. Процес заморозки ніяк не шкодить овочам і фруктам.

Тим часом, всього через три дні після того, як овочі збираються з землі, 80% вміст вітаміну С в них втрачається. У більшості свіжих фруктів і овочів період, протягом якого вони зберігають велику кількість корисних поживних речовин, триває всього 5 днів. Поки ці продукти потраплять в магазин, пролежать на полицях, будуть куплені і доберуться до нашого столу, часом проходить більше 7-10 днів. До того часу фрукти і овочі вже перестають бути корисними.

Процес заморозки зупиняє небажане скорочення вітамінів і мінералів у фруктах і овочах. Сучасні технології швидкої заморозки зберігають смак продуктів, що безпосередньо пов’язано зі швидкістю їх охолодження. При заморожуванні рідина всередині і зовні фруктів і овочів перетворюються на крижані кристали. Такі продукти, як риба і м’ясо, можуть бути швидко заморожені з використанням рідкого водню, який охолоджує до температури -23С за термін менше ніж за хвилину. Саме тому, у багатьох випадках заморожені продукти є більш здоровими і корисними, ніж натуральні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕДИКИ НАЗВАЛИ ЯГОДИ, ЯКІ КОРИСНІШІ ПІСЛЯ ЗАМОРОЗКИ

ПАРОВАРКА: НАВІЩО ВОНА ПОТРІБНА НА КУХНІ?

ЯК ПОПОВНИТИ ЗАПАСИ ВІТАМІНІВ ВЗИМКУ