Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я представили щорічний звіт Global status report on alcohol and health 2014 . У документі наводиться інформація про рівень споживання алкоголю населенням 194 країн .
 
Найбільш п’ючою країною виявилася Білорусія . За статистикою , кожен житель сусідньої держави старше 15 років випиває 17,5 л чистого спирту на рік. При цьому на частку чоловіків припадає 27,5 л , а на жінок – всього 9,1 л .
 
Другу позицію зайняли молдавани . Вони споживають , в середньому , 16,8 л спирту на рік.

Замикають трійку лідерів антирейтингу литовці (15,4 л на рік на душу населення) , а четверте місце знову зайняли росіяни (15,1 л на дорослу людину).

Читайте також:  5 порад, як зберегти густоту волосся після 45 років

За прогнозами ВООЗ , вже в найближче десятиліття в ТОП питущих країн можуть увійти Індія і Китай – в цих державах відзначено різке збільшення попиту на алкоголь.

« У 2005 році надмірне вживання спиртних напоїв стало причиною смерті 2,5 млн людей по всьому світу , а сім років потому зелений змій забрав вже 3,3 млн життів. Складається небезпечна ситуація , і, схоже , в найближчі роки вона буде лише посилюватися » , – констатують фахівці , які порахували , що від алкоголю так чи інакше гинуть 6 % населення земної кулі (7,6 % серед чоловіків і 4 % серед жінок).

Самі безрозсудні п’яні оргії влаштовують люди у віці від 15 до 19 років. 12 % молоді практикує епізодичні , але рясні , узливання , тоді як серед дорослих цей показник становить всього 7,5 %.
 
Єдиний позитивний зсув експерти бачать у збільшенні кількості непитущих людей. За даними співробітників ВООЗ , 48 % людей жодного разу в житті не пробували спиртне. В основному це стосується представниць слабкої статі.

Читайте також:  Посмикування м'язів сигналізує про дефіцит магнію - найкращий спосіб заповнити запаси

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-20 НАЙБІЛЬШ ТОВСТИХ КРАЇН СВІТУ