Серед ускладнень цієї хвороби тромбоз і некроз гемороїдальних вузлів , анемія і навіть сепсис.

Геморой відноситься до захворювань , які ми часто намагаємося ігнорувати. Ми чомусь вважаємо незручним помічати цю хворобу і тим більше про неї говорити . Але якщо довгий час не реагувати на цю хворобу і не робити нічого для нормалізації стану , вона може привести до виникнення цілого ряду ускладнень.

Що таке геморой ?

Гемороєм називають захворювання прямої кишки , при якому спостерігається збільшення і надмірне розширення гемороїдальних вен. Відбувається це у зв’язку з їх тромбозом , варикозним розширенням і запаленням.

Це досить поширене захворювання , яке частіше виявляється до 40-50 років . Гемороєм страждають як чоловіки , так і жінки.

Характерні симптоми

Геморой – хвороба , яка в змозі зіпсувати вам життя. Щоб довести це , достатньо перерахувати поширені симптоми цього захворювання.

Починається все з почуття дискомфорту в ділянці анального отвору . Потім у тому районі з’являються больові відчуття , може виникнути сверблячка. Геморой часто супроводжується запорами.

При подальшому перебігу хвороби при дефекації спостерігається випадання гемороїдальних вузлів. Спочатку ці вузли досить швидко втягуються тому. З часом стан погіршується , вузли можуть випадати , наприклад , при чханні або піднятті ваги . Зрештою , гемороїдальні вузли постійно залишаються зовні. При цьому стає боляче ходити і сидіти , виникають невеликі кровотечі в момент випорожнення і відразу після цього.

Та все це не просто незручно. Такий патологічний стан здатний привести до цілого ряду ускладнень.

Ускладнення і супутні хвороби

Геморой здатний викликати як місцеві , так і загальні ускладнення.

 • Тромбоз і некроз гемороїдальних вузлів. Гемороїдальні вузли, які випали з прямої кишки назовні ущемляються , в них порушується постачання і відтік крові. У результаті кров застоюється і згущується , утворюються тромби. Вузли набувають багряного чи фіолетового кольору. Посилюються дискомфорт і біль , вузол і навколишні тканини набрякають. Виникає запалення навколишніх тканин і може початися некроз гемороїдальних вузлів.
 • Анальна тріщина. Ця хвороба не завжди є ускладненням геморою , але дуже часто йому супроводжує . Анальна тріщина – хворобливе явище , яке до того ж небезпечно тим , що полегшує доступ інфекції в організм.
 • Парапроктит являє собою запалення тканин , розташованих біля прямої кишки. Геморой здатний провокувати цю хворобу . При парапроктиті часто утворюються нагноєння і свищі , які можуть відкриватися в пряму кишку , міжм’язовий простір і навіть черевну порожнину. Поширення гнійного процесу може спровокувати зараження крові .
 • Сепсис . Некроз гемороїдальних вузлів і парапроктит, який активно розвивається можуть стати причиною попадання в кров інфекції. В результаті виникає сепсис – інфекційне зараження крові. Це важкий і небезпечний стан, який може становити загрозу життю .
 • Анемія . Періодичні кровотечі при дефекації і відразу після неї можуть стати причиною появи анемії. Це захворювання характеризується падінням рівня гемоглобіну в крові , що вимагає корекції.

Щоб уникнути виникнення всіх цих неприємностей , потрібно при перших ознаках геморою звертатися за кваліфікованою допомогою до лікаря-проктолога .

Крім того існує декілька небезпечних хвороб , симптоми яких в деякій мірі схожі з симптомами геморою , що дозволяє їм якийсь час залишатися непоміченими. До таких захворювань можна віднести поліпи прямої кишки і рак прямої кишки. І це ще один аргумент на користь того , що при появі дискомфорту , болю в ділянці анального отвору і кровотеч треба негайно йти до лікаря на прийом.

Заходи профілактики геморою

Неприємну і незручну хворобу під назвою геморой можна і потрібно лікувати. Але ще краще зробити все , щоб цієї хвороби уникнути. Правила профілактики геморою дуже прості :

 • Правильно харчуйтеся. Різноманітний раціон багатий овочами та фруктами допоможе тримати кишечник в боєздатному стані.
 • Будьте фізично активні. Малорухливий спосіб життя провокує появу геморою , а помірні навантаження допоможуть уникнути появи цієї хвороби.
 • Слідкуйте за вагою. Ожиріння є фактором ризику для розвитку геморою.
 • Не допускайте появи запорів .
 • Не піднімайте занадто великих тягарів.
 • Уникайте стресів , вони здатні стати причиною появи багатьох хвороб , у тому числі і геморою.
 • Слідкуйте за станом кишечника.
 • При появі дискомфорту в області заднього проходу звертайтеся за консультацією до лікаря.

Якщо ж геморой вже з’явився , лікуєте його своєчасно , не допускайте появи ускладнень і будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ

СТАДІЇ ГЕМОРОЮ