Щоденні гігієнічні прокладки стали звичним засобом інтимної гігієни сучасних дівчат і жінок. У чому користь і шкода цих засобів?

Задача щоденних прокладок – вбирати природні виділення. Завдяки прокладкам жінкам не потрібно міняти нижню білизну при найменшому забрудненні – достатньо просто змінити «щоденку». До того ж, вона тонка і непомітна, тому зручна.

Але наскільки безпечні для здоров’я щоденні гігієнічні прокладки? Про користь і шкоду від їх використання читайте в нашій статті.

Навіщо потрібні щоденні прокладки

Як говорилося вище, «щоденки» дозволяють не переживати про чистоту нижньої білизни протягом дня. Привід турбуватися про це з’являється в дні, коли виділення зі статевих органів найбільш рясні. Для критичних днів існують спеціальні прокладки, а ось щоденні можуть придатися в період овуляції, в перший або останній день менструації. Іноді прокладку «на кожен день» використовують для підстраховки напередодні очікуваного початку місячних.

Читайте також:  Когда нужно обращаться к врачу-дерматологу?

Щоденні прокладки допомагають підтримати чистоту, якщо вас чекає довга дорога, і немає можливості вчасно прийняти душ або змінити нижню білизну.

Саме в таких випадках лікарі-гінекологи рекомендують використовувати щоденні гігієнічні прокладки. Замість користі вони принесуть шкоду, якщо носити їх кожен день. Крім того, важливо правильно вибрати «свої» прокладки та дотримуватися правил їх застосування.

Потенційна шкода «щоденок»

Якщо носити таку прокладку з ранку до вечора, не змінюючи, вона створює в області статевих органів сприятливе середовище для розмноження шкідливих бактерій. Вони проникають в жіночий організм і провокують розвиток гінекологічних захворювань (наприклад, бактеріального вагінозу).

Крім того, носіння прокладок «на кожен день» може викликати алергію. Вона проявляється свербінням, роздратуванням шкіри в області статевих органів. Справа в тому, що більшість «щоденок» містять ароматизатори, які нерідко є причиною алергічної реакції.

Читайте також:  Бронхипрет® раствор от острого бронхита

При використанні прокладок з суцільною клейкою поверхнею може виникнути «парниковий ефект». Клейовий шар не дає шкірі дихати.

Як отримати максимум користі

Отже, щоденні прокладки допомагають дівчатам і жінкам зберегти чистоту і свіжість в інтимній зоні, уникнути розмноження там небезпечних мікроорганізмів. Але це можливо, якщо ви правильно підібрали і використовуєте прокладку.
Бажано вибирати щоденні прокладки без ароматів, щоб уникнути алергії і подразнень. Часто на упаковці вказано, що прокладки містять екстракт лікарських трав. Але, як правило, це синтетичні аналоги, які, в кращому випадку, марні. А в гіршому – шкідливі.

Віддавайте перевагу моделям прокладок, які приклеюються до білизни не всією нижньою поверхнею, а тільки частиною. Тобто, клей завдано декількома смужками уздовж поверхні прокладки.

Читайте також:  Варикозное расширение вен: как выбрать актуальную стратегию лечения?

Звертайте увагу на форму прокладок. Вона повинна відповідати моделі вашої нижньої білизни. Наприклад, не беріть трикутні «щоденки», якщо не носите трусики танго.

Якщо вам доводиться носити упаковку щоденних прокладок з собою, краще купувати ті, що випускаються в індивідуальній обгортці. По-перше, так їх зручніше носити поштучно в сумочці. По-друге, вони не контактують із зовнішнім середовищем. Для тих, хто переживає про те, що прокладка може зрушитися під час руху, існують щоденні прокладки з крильцями.

Прокладки «на кожен день» рекомендується використовувати тільки у дні посилених виділень або в особливих випадках, і міняти кожні 4 години.

Гінекологи нагадують, що навіть найкращі щоденні прокладки не зможуть замінити необхідність дотримання правил гігієни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПЕРШІ МІСЯЧНІ У ДІВЧАТОК: ПОРАДИ МАМІ

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: