Американські вчені з медичної школи Ікан в Нью-Йорку довели, що, вживаючи шоколад, люди зміцнюють своє серце. Зокрема, дослідники оцінюють шоколад як продукт, що запобігає розвитку серцевої недостатності.

Вживання шоколаду в кількості до трьох плиток в місяць знижує ризик розвитку серцевої недостатності на 13%, наводиться висновок фахівців в The Independent. На користь цього висновку свідчать результати аналізу даних 575 000 чоловік.

Особлива цінність шоколаду на думку вчених полягає в тому, що він є багатим джерелом флавоноїдів – поліфенольних речовин, під дією яких купіруються процеси запалення, а також підвищується рівень «хорошого» холестерину в крові. Також флавоноїди активізують виробництво оксиду азоту, розширює кровоносні судини і покращує циркуляцію крові.

Самим корисним для серця, за словами фахівців, є темний шоколад – в ньому присутня підвищена кількість флавоноїдів при найбільш низькому серед шоколаду зміст цукру. Але навіть темний шоколад дослідники не радять їсти щодня – все ж даний продукт повний жиру і калорій.

«Шоколад принесе користь тільки в тому випадку, якщо буде вживатися час від часу. Щоденне вживання шоколаду підвищує ймовірність виникнення серцевої недостатності на 17%», – зазначили автори роботи.