Чим відрізняється природна засмага від засмаги в солярії? Яка з них корисніша і шкідливіша? Як правильно засмагати в солярії, щоб захистити свою шкіру.

Як утворюється засмага в солярії?

Під дією ультрафіолетових (УФ) променів у верхній поверхні шкіри виробляється пігмент меланін (не плутати з мелатоніном), що надає їй засмаглий колір. Природним джерелом УФ променів є сонячне світло, штучним – кварцові лампи.

У колбі кварцової лампи знаходиться ртуть, яка під дією електричного розряду випаровується усередині колби, змушуючи світитися спеціальне покриття. Спектр цього свічення містить діапазон як видимих, так і УФ-променів.

Чим відрізняється натуральний загар і солярій?

У природному сонячному світлі переважають УФ-промені типу «В», які впливають переважно на верхні шари шкіри, тоді як лампи солярію випромінюють промені типу «А» – довгі, що впливають на більш глибокі шари шкіри.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи

На відміну від звичайних, сонячних, променів, випромінювання ламп солярію сильніше зневоднює і сушить шкіру, а так само призводить до утворення вільних радикалів, які прискорюють процеси старіння і навіть можуть викликати різні новоутворення.

Користь і шкода солярію

Головний позитивний вплив солярію – боротьба з зимовою депресією, яку пов’язують з недоліком природного сонячного освітлення. За оцінками фахівців, близько 30-40% жителів України схильні до подібної депресії.

Під дією ультрафіолету посилюється споживання кисню тканинами і синтезується вітамін D, який зміцнює кістки та м’язи. Солярій так само підсушує і знезаражує шкіру, що веде до скорочення пор і зменшенню прищів.

Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?
Як правильно засмагати в солярії?

Очі під час сеансу засмаги обов’язково повинні бути закриті, інакше легко можна отримати опік сітківки, що призводить до сліпоти. Найбезпечніше використовувати спеціальні окуляри, так як очні повіки пропускають деякий відсоток УФ променів.

Крім того, пам’ятайте, що вітамін D утворюється лише за наявності жирової плівки на шкірі. Таким чином, загоряти після душу або басейну, коли цієї плівки немає, не рекомендується – ви підсилюєте зневоднення шкіри, і не отримуєте ніякої користі від засмаги.

Солярій – протипоказання і небезпеки

Засмага і вироблення меланіну – це захисна реакція на випромінювання, і на прояві засмаги організм витрачає певні ресурси імунітету. Якщо ж у вас застуда або ГРВІ, то солярій – не кращий спосіб їх побороти, та й для цього є інші методи.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи

Крім того, дуже важливо також зіграти в міру, слідувати рекомендаціям виробника обладнання, а так само стежити за тим, щоб в солярії обов’язково були нові лампи – із збільшенням годин роботи випромінювання стає все більш небезпечним.

Солярій в північних країнах необхідний елемент для боротьби із зимовою депресією. Але при сеансах засмаги потрібно суворо дотримуватись заходів безпеки: вдягати окуляри і користуватися зволожуючим кремом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАСМАГАТИ?

ВІДНОВЛЮЄМО ШКІРУ ПІСЛЯ ЗАСМАГИ