Вчені прийшли до висновку, що речовини, яких всі бояться, насправді корисні для здоров’я очей.

Австралійські вчені повідомили, що нітрати з овочів виявилися корисними для зору. Під час експерименту вони довели, що щоденне вживання овочів з високим вмістом нітратів істотно знижує ризик розвитку макулодистрофії.

В експерименті брали участь більше двох тисяч осіб старше 49 років. Медики спостерігали за ними протягом 15 років. Виявилося, що у тих, хто в день вживав 100-140 міліграмів нітратів, що містяться в овочах, ризик макулодистрофії знижувався на 35%.

Макулодистрофія є однією з основних причин втрати зору у літніх людей. При цьому захворюванні руйнується жовта пляма і судини, що живлять сітчатку. Фахівці відзначили, що така доза нітратів не шкодить здоров’ю, так як вдвічі нижче допустимої добової норми.

Нітрати містяться практично у всіх овочах. При цьому їх концентрація може бути різною, в залежності від того, де і за яких умов вирощувався овоч. Також концентрація нітратів відрізняється в різних частинах рослини.

Найбільше нітратів в листових овочах, наприклад, салаті і шпинаті, зелені, буряку, моркви, огірках. Крім того, фахівці порадили в тиждень з’їдати хоча б один цитрусовий фрукт, щоб захистити сітківку від дегенерації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЗІР

ПОЛІПШЕННЯ ЗОРУ БЕЗ ОКУЛЯРІВ

4 МІФИ ПРО ЗІР, В ЯКІ ПОРА ПЕРЕСТАТИ ВІРИТИ