ГоловнаНовини Здоров'яСтало відомо, які овочі допоможуть зберегти зір

Стало відомо, які овочі допоможуть зберегти зір

Вчені прийшли до висновку, що речовини, яких всі бояться, насправді корисні для здоров’я очей.

Зір

Австралійські вчені повідомили, що нітрати з овочів виявилися корисними для зору. Під час експерименту вони довели, що щоденне вживання овочів з високим вмістом нітратів істотно знижує ризик розвитку макулодистрофії.

В експерименті брали участь більше двох тисяч осіб старше 49 років. Медики спостерігали за ними протягом 15 років. Виявилося, що у тих, хто в день вживав 100-140 міліграмів нітратів, що містяться в овочах, ризик макулодистрофії знижувався на 35%.

Читайте також:  Медики: Знаходження в гарячій ванні більше 5 хвилин шкодить здоров'ю

Макулодистрофія є однією з основних причин втрати зору у літніх людей. При цьому захворюванні руйнується жовта пляма і судини, що живлять сітчатку. Фахівці відзначили, що така доза нітратів не шкодить здоров’ю, так як вдвічі нижче допустимої добової норми.

Нітрати містяться практично у всіх овочах. При цьому їх концентрація може бути різною, в залежності від того, де і за яких умов вирощувався овоч. Також концентрація нітратів відрізняється в різних частинах рослини.

Читайте також:  Багаті люди схильні перебільшувати свої розумові здібності

Найбільше нітратів в листових овочах, наприклад, салаті і шпинаті, зелені, буряку, моркви, огірках. Крім того, фахівці порадили в тиждень з’їдати хоча б один цитрусовий фрукт, щоб захистити сітківку від дегенерації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЗІР

ПОЛІПШЕННЯ ЗОРУ БЕЗ ОКУЛЯРІВ

4 МІФИ ПРО ЗІР, В ЯКІ ПОРА ПЕРЕСТАТИ ВІРИТИ

Читайте також:Корисно прочитати