Щоб позбавитися від зайвих кілограмів, не потрібні ніякі витрати – ефекту стрункості можна домогтися просто за рахунок більш повільного жування.

Дослідження за участю 60 000 чоловік, здійснене японськими вченими з Університету Кюсю, показало: більш повільне вживання їжі може сприяти втраті зайвої ваги. Згідно з отриманими в результаті аналізу харчових звичок даними, люди, що мали звичку їсти повільно, на 42% рідше були повними в порівнянні з тими, хто зазвичай поглинав їжу з високою швидкістю.

«Люди, які швидко їдять і здійснюють мало жувальних рухів, часто продовжують їсти, поки не відчують себе ситими, безвідносно вже вжитих ними калорій. Їх шлунок не встигає передавати сигнал про насичення в мозок», – зазначили наукові фахівці.

Вчені відзначають, що мозок отримує сигнал шлунка про його заповнювання приблизно протягом 20 хвилин після початку трапези. Якщо протягом цього часу їсти повільно, то відчуття насичення прийде без перебору з калоріями. Ігнорування цього принципу може привести до переїдання і подальшого збільшення ваги.

Крім цього, неквапливе пережовування їжі знижує рівень гормону греліну, який виробляється в шлунку і гіпоталамусі, і відповідає за загострення почуття голоду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 ПРАВИЛ СХУДНЕННЯ, ЯКІ ДІЙСНО ПРАЦЮЮТЬ

ЯК СХУДНУТИ ЗА МІСЯЦЬ І НЕ НАБРАТИ ВАГУ ЗНОВУ

ЯК СХУДНУТИ РАЗ І НАЗАВЖДИ: 7 ПОРАД ВІД ПРОФЕСІЙНОГО ДІЄТОЛОГА

НЕШКІДЛИВІ СПОСОБИ СКИНУТИ ЗАЙВУ ВАГУ: СХУДНУТИ БЕЗ ШКОДИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Джерело: МедікФорум