Зміни на нігтях найчастіше вказують на грибкове ураження пальців або брак деяких вітамінів і мікроелементів. Іноді поява плям або смужок на нігтях свідчить про серйозні захворювання.

Білі плями на нігтях

Це одне з найпоширеніших змін нігтьової пластинки. Як правило, білі цятки з’являються після травм, у тому числі і у любителів гризти нігті.

Іноді білі плями на нігтях мають спадкову природу, і в такому випадку ніякого лікування не потрібно. Якщо ж білі плями з’являються на всіх пальцях і не проходячи протягом року і більше, то це може свідчити про дефіцит цинку в організмі.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру
Барабанні палички і годинникові скла

У деяких людей кінчики пальців потовщені і нагадують барабанні палички, а нігті стають опуклими, нагадуючи годинне скло. Приблизно у 60% людей такий симптом ніяк не пов’язаний зі станом здоров’я. У решти 40% нігті у формі годинних стікол можуть свідчити про важкі захворювання серця, кишечника і печінки.

грибок нігтів

Западини і деформації на нігтях

Маленькі ямки на нігтях можуть виникати при псоріазі, хоча це не є класичним симптомом цього захворювання. Ложкоподібні западини на нігтях, звані койлонихія, нерідко виникають при залізодефіцитній анемії. У подібних випадках рекомендується зробити аналіз крові, і при необхідності лікар пропише пацієнту препарати заліза.

Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?
Жовтизна нігтів

Нерідко нігті жовтіють у завзятих курців. Хронічні захворювання легенів і лімфатичної системи також можуть супроводжуватися подібним симптомом. Якщо на пожовклих нігтях з’являються западини, то, як правило, мова йде про грибкову інфекцію. Жовтизна нігтів також може бути варіантом норми і передаватися у спадок.

білі плями на нігтях

Чорні смуги і точені крововиливи

Помітні чорні смуги на нігтях можуть свідчити про таке серйозне захворювання як меланома. Це дуже агресивна злоякісна пухлина шкіри, яку потрібно терміново видаляти.

Тонкі червоні, а потім чорніючі лінії являють собою точкові крововиливи, які виникають при травмах пальця. Але якщо такої травми не було, то такий симптом може вказувати на хворобу серця, псоріаз або ревматоїдний артрит.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика
Що робити при змінах на нігтях?

При появі щонайменших змін на нігтях слід звернутися до лікаря-дерматолога. При підозрі на можливі інші захворювання лікар вас направить до інших фахівців і призначить відповідні дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІДШАРУВАННЯ НІГТЬОВОЇ ПЛАСТИНИ

ПСОРІАЗ НІГТІВ: ЛІКУВАННЯ ТА ДОГЛЯД

ВІТАМІНИ ДЛЯ НІГТІВ