Однозначної відповіді на питання, кого ж вважати занадто повним, досі немає. Причин же появи зайвої ваги, навпаки, називають безліч. Майже кожен день висуваються все нові теорії, проводяться нові дослідження, які намагаються з’ясувати причину ожиріння.

Але всі вони, при найближчому розгляді, опиняються в кращому випадку частиною мозаїки, що складається з безлічі шматочків. У списку помилково званих причин – небажання відмовлятися від шоколаду і смаженого м’яса, генетичні фактори (сімейна схильність), нестача руху, неправильне харчування, важкі кістки тощо.

Зробили навіть таке відкриття: повнота виникає через повних друзів. Імовірно, коло друзів впливає навіть більше, ніж гени або отчий дім, – вважають два американських дослідника. «Повна людина може впливати на інших», – пише один з них в журналі «Медицина Нової Англії». Він проаналізував дані більше 12 000 чоловік, отримані протягом 32 років, і прийшов до висновку: надлишок ваги «соціально заразний». Адже якщо кругом всі повні, то повнота стає нормою, і ви вважаєте свою вагу нормальною, навіть якщо вона насправді є надлишковою. Дослідники підрахували, що «соціальне зараження» має місце в 57% випадків, що набагато більше, ніж генетичні чинники, яким відводиться лише 40%.

Читайте також:  Лікар назвала хвороби, які лікуються за допомогою акупунктури

Інші дослідники дотримуються іншої думки. Вони кажуть: «Як правило, більшість людей знаходяться в змішаному оточенні. Кожна людина живе пліч-о-пліч і зі стрункими, і з огрядними людьми. Якщо припущення вірне, то худі люди також могли б теж «заражати» повних людей, і тоді всі б стали стрункими. . . »Втім, на думку американських учених, справи саме так і йдуть:« Коли ми допомагаємо схуднути одному, то допомагаємо багатьом ».

«Ми занадто багато їмо і занадто мало рухаємося», – вважає дієтолог Ілона Бюргель. Крім цього, необхідно враховувати такі аспекти стилю життя, як регулярне харчування, перебування на свіжому повітрі, тривалість сну, а також психологічні фактори: настрій, самооцінка і цілеспрямованість. «Можливо, саме стрес додає нам зайві кілограми на боки», – припускає Бюргель.

Читайте також:  Психолог назвав найефективніші способи швидко кинути палити

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОЖИРІННЯ: КОЛИ ВАГА СТАЄ ВЖЕ ЗАЙВОЮ?

ЗВИЧКИ, ВІД ЯКИХ З’ЯВЛЯЄТЬСЯ ЗАЙВА ВАГА

ВИЯВЛЕНО МАЛОВИВЧЕНИЙ ЕФЕКТ ЗАЙВОЇ ВАГИ