Чому масаж не здатний позбавляти від жирових відкладень, але чому він критично важливий для спортсменів. Все про те, як спортивний масаж прискорює ріст м’язів.

Чи можна схуднути при масажі?

Величезна кількість журналів і сайтів про здоров’я пишуть про те, що існує безліч різних технік масажу, за допомогою яких можна легко позбутися від підшкірного жиру: наприклад, антицелюлітний або моделюючий масаж.

Найчастіше є присутнє розпливчасте пояснення, яке описує, що подібний масаж «розбиває» жирові клітини, в результаті чого жир «спалюється», обсяги тіла зменшуються, а шкіра стає більш гладкою і пружною «всього» за 10-12 сеансів.

Чи ефективний моделюючий масаж?

Насправді, немає ніяких досліджень про те, що який-небудь варіант масажу – як ручного, так і апаратного – здатний впливати на жирові відкладення. Крім цього, навіть сама ідея суперечить фізіології людського організму.

Якби механічним впливом можна було б «розбити» жирову клітину, інтенсивність цього впливу надала б більше шкоди, ніж користі. Насправді, на вихід вільних жирних кислот із жирової клітини впливають гормони і тільки гормони.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Як спалюється жир?

Спрощено механізм спалювання жиру виглядає так: під дією адреналіну і ряду подібних гормонів жирова клітина випускає вільні жирні кислоти (ВЖК), які в ній містяться , які кровотік забирає в печінку, де вони переробляються в енергію.

Гормон інсулін, відповідь на вживання вуглеводів або білків, досить сильно блокує дію адреналіну, і не дозволяє клітині випускати СЖК. Крім цього, щоб спалювати жир організм повинен мати потребу в енергії, що має на увазі навантаження.

Вібруючі пояси

На відміну від ручного масажу, який хоча і не здатний позбавити від жиру, але несе деяку кількість плюсів (в тому числі, видалення токсинів з тканин і виведення зайвої рідини), вібруючі пояси та масажери можуть серйозно нашкодити здоров’ю.

Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?

Нерідкі випадки, коли активне використання таких поясів призводило до зниження тонусу м’язів черевного преса і корпусу, в результаті чого внутрішні органи опинялися під впливом непотрібної вібрації. Ніколи не використовуйте подібні прилади.

Спортивний масаж для росту м’язів

Незважаючи на те, що за допомогою масажу неможливо позбутися від підшкірного жиру, важливість масажу для росту м’язів ніхто не заперечує. Спортивний масаж дійсно дозволяє прискорити відновлення після силових тренувань.

По суті, методика спортивного масажу аналогічна методиці звичайного, гігієнічного, а головна відмінність полягає в активності впливу – спортивний масаж може виявитися навіть трохи болючим, особливо якщо виконувати його рідко.

Плюси і користь масажу

Основний плюс спортивного масажу полягає в тому, що при ньому проводять детоксикацію м’язової тканини, і молочна кислота, яка накопичилася після тренінгу, що викликає зазвичай печіння і біль, звільняється і утилізується організмом.

При масажі поліпшується кровотік тканин, що позитивно впливає як на їх проникність для кисню, так і на засвоєння поживних речовин, і, в першу чергу, білка. Крім цього, масаж розслабляє і знижує рівень кортизолу – гормону стресу.

Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?
Як часто потрібен масаж?

Ідеально поєднувати високоінтенсивні тренування за базовою програмою та щотижневий спортивний масаж, що виконується близько години. Найкраще запланувати на вихідні найважче тренування, а відразу після нього йти на масаж.

Буквально після першого сеансу ви помітите, що м’язи почнуть відновлюватися набагато швидше і знизиться біль на наступний після тренування день. Всі ці фактори, безсумнівно, дозволять наступного разу тренуватися більш ефективно.

Масаж не здатний спалювати жир, перерозподіляти в його організмі або зменшувати кількість. Регулярний спортивний масаж істотно прискорює відновлення і, відповідно, ріст м’язів. Але перед будь-яким масажем рекомендується консультація лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ФІТНЕС-МАСАЖ: СПОРТ ДЛЯ ЛЕДАЧИХ

БАНОЧНИЙ МАСАЖ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

АНТИЦЕЛЮЛІТНИЙ МАСАЖ ВДОМА